• Informacje na temat:

  weber polska

Artykuły na temat: weber polska
 • ​Podkarpackie: 250 osób znajdzie pracę w rozbudowanym zakładzie MTU

  Pod koniec tego roku zakończy się rozbudowa zakładu MTU Aero Engines Polska w Jasionce (Podkarpackie). Inwestycja kosztować będzie ok. 40 mln euro. W nowej hali pracę docelowo znajdzie 250 osób.

 • UBS:Uwaga na Czwartą Rewolucję Przemysłową

  Zdaniem analityków szwajcarskiego banku UBS, świat wkracza w epokę Czwartej Rewolucji Przemysłowej. Kraje które oparły gospodarkę o tanią siłę roboczą muszą szybko przekształcić swoje gospodarki.

 • Niemcy: 2,7 mln obywateli dorabia do pensji

  ...reformy rynku pracy liczba ta podwoiła się - mówi Enzo Weber z Instytutu Badań nad Rynkiem Pracy i Zawodu (IAB). Weber ma na myśli gruntowną reformę Hartza z 2003 roku. Wtedy tylko 1,2 miliona osób(...) przeciętne wynagrodzeniu - podsumowuje Weber. Nie zawsze jednak powodem są względy ekonomiczne. Minimalne zarobkowanie do 450 euro (tzw. minijob) zyskało na atrakcyjności przez reformę Hartza. Pracując...

 • Trzeba pobudzić unijną gospodarkę!

  Główne frakcje polityczne w Parlamencie Europejskim poparły zaprezentowany w środę przez szefa KE Jean-Claude'a Junckera program pobudzenia inwestycji w Europie. Zdaniem europosłów w plan powinny się zaangażować kraje członkowskie. Komisja Europejska uważa za najważniejsze dla wzrostu i konkurencyjności gospodarczej UE: energia, transport, szerokopasmowe sieci internetowe, edukacja oraz badania i rozwój.

 • Niemcy: Ponad trzy miliony ludzi pracuje na dwóch etatach

  ...wkład w taki rozwój wniósł szereg korzystnych instrumentów rozwiniętych przez politykę w toku restrukturyzacji niemieckiego rynku pracy - reform Hartza, powiedział gazecie Enzo Weber z IAB. I tak osoby(...) dodatkowej pracy w niepełnym wymiarze godzin trudno zrozumieć - krytykuje Weber. Ekspert podkreśla, że odciążani są nie tylko ci, którzy podejmują się dodatkowej pracy, bo jedna pensja po prostu im nie...

 • Weekendowy szczyt kanclerz Niemiec z prezydentem Rosji Władimirem Putinem jest szansą na skorygowanie poważnego geopolitycznego błędu - pisze w Politico John Vinocur, namawiając Angelę Merkel do "zatopienia" projektu Nord Stream 2.

 • Operatorzy telekomunikacyjni muszą wydać miliardy, by zarabiać

  Inwestycje w wyższej jakości sieci, Big Data, chmura i lepsze usługi napędzają sektor telekomunikacji. Rynek wkrótce zdominują rozwiązania internetowe, a internet rzeczy wyznaczy kierunek rozwoju.

 • Zniewoleni przez smartfony. Większość z nas zasypia i budzi się z telefonem w ręku

  Sześć na siedem osób zerka na ekran swojego smartfonu już w pierwszej godzinie po obudzeniu (nie uwzględniając wyłączenia budzika), a ponad trzy czwarte robi to w ostatnich 60 minutach przed snem - wynika z badania "Global Mobile Consumer Survey" przeprowadzonego przez firmę doradczą Deloitte.

 • Niemiecki biznes zaniepokojony nowymi sankcjami USA wobec Rosji

  Niemieckie interesy z Rosją kwitną. Trend ten mogą powstrzymać nowe sankcje zapowiedziane przez USA. Minister gospodarki RFN ostrzega przed wojną handlową.

 • Ile jest warte ludzkie życie? Wstrzymajcie oburzenie

  Nie uratujesz wszystkich, ale ocal tylu, ilu możesz - to podstawowa lekcja płynąca z ekonomicznej wyceny ludzkiego istnienia.