• Informacje na temat:

  weglokoks a prywatyzacja

Artykuły na temat: weglokoks a prywatyzacja
 • S&P ostrzega! Polskie górnictwo na zakręcie

  Według agencji ratingowej S&P Polski rząd będzie musiał zagwarantować branży wydobywczej kilka miliardów złotych finansowania w latach 2015-16.

 • Ogłoszony na początku kwietnia konkurs na stanowisko prezesa katowickiego Węglokoksu oraz jego zastępcy ds. finansowych został zamknięty bez rozstrzygnięcia. Rada nadzorcza ogłosiła nowy konkurs na te stanowiska; chce też wyłonić wiceprezesa spółki ds. hutnictwa.

 • Dotychczasowy zastępca dyrektora katowickiej kopalni Murcki-Staszic Wiesław Piecha został nowym wiceprezesem Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW) ds. pracy. W środowym głosowaniu poparło go 63,7 proc. uczestniczących w wyborach pracowników tej górniczej spółki.

 • Piechociński: Nie będziemy dopłacać 60 złotych do tony

  Kopalnie Kompanii Węglowej mają przed sobą perspektywę niełatwego procesu restrukturyzacji - podkreślał w środę w rozmowie z dziennikarzami wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

 • Andrzej Barczak: Łączenie energetyki z górnictwem nie jest dobrym pomysłem

  Profesor Andrzej Barczak z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach twierdzi, że łączenie energetyki z górnictwem nie jest dobrym pomysłem. Według eksperta, odbije się to na konsumentach w postaci wyższych cen za energię.

 • Raport bieżący nr 59/2015 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe TAURON Polska Energia S.A. ("Spółka”),...

 • Sejm uchwalił dziś zmiany, które pozwalają na realizację rządowego programu naprawy Kompanii Węglowej. Nowelizacja ustawy o funkcjonowaniu górnictwa pozwala przede wszystkim na wydzielenie z KW zakładów i objęcie ich załóg osłonami.

 • Czarna lista kopalń do zamknięcia. 15 tys. miejsc pracy zagrożonych

  Ministerstwo Energii przyjrzało się kopalniom węgla kamiennego i wytypowało zakłady do zamknięcia - wynika z informacji "DGP". Nie ma jednak pomysłu, jak tę informację przekazać opinii publicznej. Kopalnie, o których mowa, zatrudniają 15 tys. ludzi, a średnia strata na tonie węgla, jaką przyniosły w 2015 r., to 87 zł wobec 27 zł w całej branży - wynika z naszych obliczeń.

 • Raport bieżący nr 10/2017 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe TAURON Polska Energia S.A. ("Spółka")...

 • Liderzy eksportu notowani na GPW

  Giełda Papierów Wartościowych od 25 lat wspiera polskie firmy, dając możliwość na pozyskanie finansowania, w tym także pieniędzy potrzebnych na sfinansowanie ekspansji zagranicznej. To jednak zdecydowanie nie wszystko. Większa transparentność i rozpoznawalność notowanej firmy to pierwszy krok do sukcesu w konkurencyjnym międzynarodowym środowisku.