• Informacje na temat:

  węgry czy są w unii europejskiej

Artykuły na temat: węgry czy są w unii europejskiej
 • Koszty pracy w Polsce na tle Unii Europejskiej

  ...tle innych krajów Unii Europejskiej, wysokość kosztów pracy w Polsce jest nadal relatywnie niska. Wypełnij ankietę i SPRAWDŹ ZAROBKI - Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń 2015 Całkowite koszty pracy(...) kosztów pracy w poszczególnych krajach Unii Europejskiej zmieniła się znacznie na przestrzeni ostatnich 17 lat. Jednak niezmiennie od 1996 roku Szwajcaria, Niemcy i Belgia pozostają w grupie krajów...

 • Czy Węgry są jeszcze w Unii Europejskiej?

  Czy Węgry są jeszcze w Unii Europejskiej? Czy tak może postępować kraj członkowski? Kiedy Viktor Orban, premier Węgier, zda sobie sprawę, że jest nielojalny wobec europejskiej wspólnoty?

 • Bolączka Węgier - podobna jak w Niemczech i Polsce

  Na Węgrzech płace rosną, gospodarka ma się doskonale, ale dręczy ją brak fachowców. Budapeszt nie ma żadnego planu "B".

 • Unia energetyczna: Czy razem będziemy bardziej niezależni?

  Państwa unijne są uzależnione od dostaw energii z Rosji. To musi się zmienić, uważa Bruksela i pracuje nad stworzeniem unii energetycznej. Wszyscy są zgodni co do celów, diabeł tkwi w szczegółach.

 • Zarobki w Polsce w ciągu 10 lat członkostwa w Unii Europejskiej

  ...wynagrodzenia będą rosły powyżej inflacji, przy czym ich dynamika nie będzie zbyt gwałtowna. Co więcej wskazali, że nie ma co liczyć na wzrost zarobków bez wzrostu PKB oraz spadku bezrobocia. Sprawdźmy zatem, czy sprawdziły się te przewidywania.

 • Eurodeputowani: Trzeba obciąć unijne dotacje dla Polski i Węgier

  Niemcy są w UE największym płatnikiem netto. Polska i Węgry otrzymują z Unii miliardowe dotacje. Niemieccy europosłowie żądają ich obcięcia m.in. w związku z "niesolidarną postawą" tych państw w konflikcie migracyjnym.

 • ​Polskie przedsiębiorstwa nie są innowacyjne. Ustępujemy większości krajów europejskich

  Pod względem innowacyjności Polska jest w ogonie Europy. Europejski raport innowacyjności wskazuje, że na inwestycje przeznaczamy 0,9 proc. PKB, czyli znacznie mniej niż średnia europejska (2,06 proc.). Środki pochodzą głównie z sektora publicznego - zaledwie 37,2 proc. badań przeprowadza sektor przedsiębiorstw, w UE średnia wynosi 63 proc.

 • Unia Europejska będzie prowadzona przez "jednego kapitana"?

  Przewodniczący Komisji Jean-Claude Juncker, wygłaszając w Parlamencie Europejskim w Strasburgu doroczne przemówienie o stanie Unii, zaproponował wiele rewolucyjnych zmian w jej funkcjonowaniu. Juncker zapowiedział utworzenie unijnego nadzoru prawa pracy, w UE" za tę samą pracę, powinno przysługiwać to samo uposażenie" - podkreślił.

 • Unia Europejska wreszcie sięgnie po ludzi młodych!

  Europejskiego Funduszu Społecznego, z których korzystają biedniejsze kraje UE. Ponadto 6 krajów (Grecja, Węgry, Irlandia, Łotwa, Portugalia i Rumunia) może w związku z kłopotami gospodarczymi korzystać(...) Unii Europejskiej. Bezrobocie dla 27 krajów członkowskich wyniosło 9,9 procent i też, w porównaniu z listopadem, nieznacznie wzrosło. Eurostat informuje, że najbardziej pogorszyła się sytuacja na rynku...

 • Spadek nielegalnej migracji do Unii Europejskiej o 63 procent

  Łączna liczba osób nielegalnie przekraczających granicę na głównych szlakach migracyjnych spadła w 2017 r. o 63 proc. - podała w środę Komisja Europejska. Według jej informacji, do relokowania pozostało 750 uchodźców w Grecji i 3,1 tys. we Włoszech.