• Informacje na temat:

  wejście polski do ue

Artykuły na temat: wejście polski do ue
 • 2000 pracowników i kilkaset nowych miejsc pracy. Luxoft stawia na Polskę

  Luxoft, globalna spółka IT notowana na nowojorskiej giełdzie, przekroczyła liczbę 2000 pracowników w Polsce. W ubiegłym roku firma zwiększyła swoją kadrę nad Wisłą trzykrotnie i zamierza kontynuować wzrost. W 2016 r. planuje zwiększenie kadry o ok. 25 proc. i wejście do kolejnego miasta. Obecnie Luxoft Poland rozwija centra w Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku. Nad Wisłą pracuje już niemal co piąty...

 • Fundacja Schumana: Najkorzystniejsze dla Polski wejście do strefy euro

  Wejście do strefy euro będzie najkorzystniejsze dla Polski, mniej korzystne będzie odwlekanie tej decyzji, a najmniej korzystna formalna deklaracja, że euro nie przyjmujemy - to generalne wnioski z zaprezentowanego we wtorek raportu Fundacji Schumana "Co dalej z euro?".

 • Rynek pracy w Polsce - prognozy Adecco Poland

  ...uzależnionych od pogody. Zimą ustają prace na budowach i te związane ze zbiorami płodów rolnych. To oznacza nie tylko mniej miejsc pracy w naszym kraju, ale również powrót polskich pracowników(...), niebagatelnie wpływając na statystyki GUS. Inny czynnik społeczny, którego rola w obniżaniu stopy bezrobocia jest istotna, choć często niedoceniana, to wejście na rynek pracy przedstawicieli pokolenia...

 • Polska na szczycie naszej listy koncepcji inwestycyjnych

  Prawdopodobne zwycięstwo PiS w wyborach 25 października nie zmienia naszej zasadniczej prognozy dotyczącej Polski. Zdaniem analityków Saxo Banku, Polska jest na szczycie listy koncepcji inwestycyjnych.

 • Luxoft inwestuje w Warszawę. Nowe miejsca pracy w IT w Polsce

  ...ogłosiła przekroczenie progu 2000 pracowników w Polsce. To średnio co piąty pracownik Luxoft na świecie.  - Wejście do stolicy Polski to logiczna konsekwencja naszego długotrwałego zwiększania(...) uzdolnieni absolwenci polskich uczelni znajdujący się na początku kariery zawodowej. Naszym atutem są możliwości rozwoju, jakie otwieramy przed pracownikami i wyjątkowa atmosfera - mówi Wojciech Mach...

 • TNS Polska: 49 proc. za, 40 proc. przeciwko wprowadzeniu w Polsce euro

  49 proc. badanych przez TNS Polska uważa, że kiedyś - wcześniej lup później - Polska powinna przyjąć euro; przeciwko przyjmowaniu kiedykolwiek wspólnej waluty opowiedziało się 40 proc. respondentów.

 • Zarobki w Polsce w ciągu 10 lat członkostwa w Unii Europejskiej

  Determinanty wynagrodzeń Przed wejściem Polski do Unii Europejskiej, blisko co piąty Polak oczekiwał poprawy sytuacji gospodarczej naszego kraju po integracji z UE 2 . Faktycznie, polska gospodarka dokonała skoku cywilizacyjnego. W ciągu ponad dziesięciu lat członkostwa Polski w UE, odnotowaliśmy nieprzerwany dodatni wzrost realnego PKB, który wahał się między 1,7 proc. a 7,2 proc. Ze względu na...

 • Tym razem specyficzne było to, że zarówno Wigilia i Boże Narodzenie, jak i Sylwester wraz z 1 stycznia przypadły na dni weekendowe, na sobotę i niedzielę. Z tego powodu przerwy w biznesie były dość krótkie, nawet jeśli w wielu biurach czy bankach traderzy, analitycy i menedżerowie wzięli dodatkowe urlopy. Co więcej, w wielu krajach także 2 stycznia jest dniem wolnym. Platformy nierzadko podają jeszcze notowania z ostatnich chwil 30 grudnia.

 • Polska w ogonie Europy pod względem liczby pielęgniarek i położnych. Problem będzie się nasilać

  ..., zaledwie 5 proc. to osoby młode. Nad rozwiązaniem problemów polskiego pielęgniarstwa będzie pracować powołany przez resort zdrowia zespół.

 • Po dniu sylwestrowym, w czasie którego giełdy i banki trochę przysypiały, oraz po 1 stycznia (dniu wolnym), rynki budzą się na chwilę (przed weekendem). Zobaczmy, jak przekłada się to na sytuację na trzech obserwowanych przez nas parach walutowych.