• Informacje na temat:

  wezwanie do zapłaty druk

Artykuły na temat: wezwanie do zapłaty druk
 • Niezapłacony rachunek, niespłacona rata... To może się zdarzyć każdemu, z różnych powodów. Jednak wcześniej czy później, przyjdzie wezwanie. Możemy je otrzymać nawet wówczas, gdy należność... straci ważność! Jak wtedy postąpić?

 • UOKiK: Konsumencie, uważaj - informacja prezesa UOKiK w sprawie windykacji

  Przed pismami przypominającymi sądowe nakazy zapłaty, a wysyłanymi przez firmy windykacyjne, ostrzega w poniedziałek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Jak podaje, dochodzą doń sygnały, że takie pisma wysyła Kancelaria Spraw Sądowych i Windykacyjnych w imieniu Polskiego Centrum Telemedyczego.

 • Prowadzę działalność gospodarczą i zatrudniam kilka osób. Niedawno otrzymałam wezwanie do zapłaty 185 zł. W uzasadnieniu podano, że jest to opłata za wydanie certyfikatu Polskiej Inspekcji Pracy, który należy okazać podczas kontroli warunków pracy i zatrudnienia pracowników, przeprowadzanej przez inspektora pracy PIP. Podano również, że certyfikat otrzymam w ciągu 30 dni od daty wpłacenia...

 • Kiedy trzeba wyjawić urzędowi skarbowemu majątek?

  Urząd skarbowy ma prawo zapytać podatnika o posiadane mienie na etapie kontroli, postępowania podatkowego i egzekucji administracyjnej. Oświadczenia składane w toku kontroli lub postępowania podatkowego przydają się przy wymiarze podatku lub ułatwiają ustanowienie zabezpieczenia jego zapłaty. Informacje przekazywane organowi egzekucyjnemu mają pomóc w ściągnięciu długu.

 • Coraz więcej oszustów podszywa się pod państwowe urzędy, instytucje oraz rejestry i próbuje wyłudzić pieniądze. Wysyłają pisma wzywające nas do zapłaty. Pisma te do złudzenia przypominają urzędnicze druki. Ale nimi nie są!

 • Na dwa lata więzienia i 50 tys. zł grzywny skazał Sąd Apelacyjny w Białymstoku mężczyznę oskarżonego o oszustwo wobec ponad 11,6 tys. osób, które zapłaciły mu łącznie ok. 1,2 mln zł za wpis do bazy danych o działalności gospodarczej. Wyrok jest prawomocny.

 • ...wezwań do zapłaty za coś, czego nie potrzebuję, firma straszy sądem! Joanna B., Wrocław...

 • Wielki przekręt w edukacji. Oszuści nabierają polskie szkoły

  Prywatna firma stworzyła rejestr szkół łudząco podobny do strony MEN. Teraz wystawia faktury szkołom, które przekazały jej dane.

 • Państwowa Inspekcja Pracy (PIP) ostrzega osoby prowadzące firmy przed e-mailami od oszustów, którzy się pod nią podszywają (wiadomości są łudząco podobne do druków urzędowych). Nadawcy twierdzą, że(...) wymagają przedstawiania żadnych certyfikatów. Należy uważać także na oszustów, którzy podszywając się pod inspektorów pracy wysłają mandaty z wezwaniami do zapłaty albo twierdzą, że firma musi wykupić...

 • Jak zaskarżyć niekorzystną decyzję fiskusa?

  Podatnik ma prawo zaskarżyć niekorzystną decyzję podatkową do sądu administracyjnego. Uruchomienie tego trybu weryfikacji działań urzędników skarbowych jest dopuszczalne po wyczerpaniu możliwości dochodzenia słuszności swoich racji w postępowaniu podatkowym. Wniesienie skargi daje szansę na wstrzymanie wykonania kwestionowanego rozstrzygnięcia.