• Informacje na temat:

  wiadomosc gospodarcza

Artykuły na temat: wiadomosc gospodarcza
 • Naprawdę dobra wiadomość dla bezrobotnych

  Środki otrzymane z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej są zwolnione z opodatkowania.

 • Informacje o zaległościach podatkowych w 2016 r. trafią do biur informacji gospodarczej

  W przyszłym roku urzędy skarbowe, samorządy oraz ZUS będą powiadamiały biura informacji gospodarczej o zobowiązaniach prawno-podatkowych osób fizycznych i firm. Takie rozwiązanie Ministerstwo Gospodarki zapisało w projekcie założeń do nowelizacji ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczej - wynika z analizy Tax Care.

 • Dobra wiadomość - zwolnili niespełna 25 tys. osób

  Po trzech kwartałach br., na skutek zwolnień grupowych, pracę straciło niespełna 25 tys. osób, to aż o połowę mniej niż przed rokiem - informuje "Rzeczpospolita".

 • 31 marca na Ukrainie odbędzie się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Choć zarejestrowano aż 44 kandydatów, to według sondaży jedynie troje z nich ma realne szanse wejść do drugiej tury: urzędujący prezydent Petro Poroszenko, była premier i założycielka oraz liderka partii Batkiwszczyna (Ojczyzna) Julia Tymoszenko, a także Wołodymyr Zełenski, popularny satyryk i aktor wspierany przez mieszkającego na stałe w Szwajcarii oligarchę Ihora Kołomojskiego, prezesa Kongresu Zjednoczonej Wspólnoty...

 • Dobra wiadomość dla 200 000 kobiet

  Władze Singapuru gwarantują, że od nowego roku zagraniczne pomoce domowe pracujące w tym mieście będą miały zagwarantowany w każdym tygodniu jeden dzień wolny od pracy.

 • Zarząd Emitenta informuje, że powziął wiadomość i złożył zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim o podejrzeniu popełnienia przestępstwa...

 • Urlop wychowawczy, gdy masz firmę Mamy dobrą wiadomość dla mam, które prowadzą własną firmę, jednoosobową działalność gospodarczą (tzw....

 • Agencje ratingowe oceniają politykę gospodarczą rządu

  Obniżenie ratingu dla Polski przez S&P? "Nie dzieje się nic niepokojącego z polką gospodarką. Co więcej, będzie się z nią działo w tym roku coraz lepiej. Rząd nie jest zaskoczony tym jakoś całkowicie, bo od kilku miesięcy takie sygnały pojawiały się ze strony różnych agencji, wiążące się z sytuacją geopolityczną" - mówi Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM, wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

 • Wiele osób z pewnością ucieszy wiadomość, że stawki podatku od nieruchomości w tym roku nie wzrosły.

 • W 2015 roku powstało ponad 288 tys. mikrofirm

  W grudniu ubiegłego roku znowu spadła liczba firm zarejestrowanych w rejestrze REGON. Ale w całym 2015 r. bilans jest dodatni - powstało bowiem ponad 288 tys. jednoosobowych działalności gospodarczych, tymczasem zlikwidowanych zostało prawie 274 tys. mikrofirm.