• Informacje na temat:

  wiadomość gospodarcze

Artykuły na temat: wiadomość gospodarcze
 • Naprawdę dobra wiadomość dla bezrobotnych

  Środki otrzymane z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej są zwolnione z opodatkowania.

 • Informacje o zaległościach podatkowych w 2016 r. trafią do biur informacji gospodarczej

  W przyszłym roku urzędy skarbowe, samorządy oraz ZUS będą powiadamiały biura informacji gospodarczej o zobowiązaniach prawno-podatkowych osób fizycznych i firm. Takie rozwiązanie Ministerstwo Gospodarki zapisało w projekcie założeń do nowelizacji ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczej - wynika z analizy Tax Care.

 • Dobra wiadomość - zwolnili niespełna 25 tys. osób

  Początkowo plany przedsiębiorców przewidywały pozbawienie pracy ok. 50 tys. osób poprzez zwolnienia grupowe. Zebrane dane pokazują, że faktycznie redukcje objęły jedynie połowę tej liczby. To także jeden z symptomów ożywienia gospodarczego w naszym kraju. Największy spadek osób zwalnianych zanotowano w województwach śląskim i wielkopolskim - tegoroczne cięcia stanowią 1/3 tych z 2009 r. Także...

 • Zarząd Emitenta informuje, że powziął wiadomość i złożył zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim o podejrzeniu popełnienia przestępstwa...

 • Dobra wiadomość dla 200 000 kobiet

  Władze Singapuru gwarantują, że od nowego roku zagraniczne pomoce domowe pracujące w tym mieście będą miały zagwarantowany w każdym tygodniu jeden dzień wolny od pracy.

 • Agencje ratingowe oceniają politykę gospodarczą rządu

  Obniżenie ratingu dla Polski przez S&P? "Nie dzieje się nic niepokojącego z polką gospodarką. Co więcej, będzie się z nią działo w tym roku coraz lepiej. Rząd nie jest zaskoczony tym jakoś całkowicie, bo od kilku miesięcy takie sygnały pojawiały się ze strony różnych agencji, wiążące się z sytuacją geopolityczną" - mówi Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM, wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

 • Urlop wychowawczy, gdy masz firmę Mamy dobrą wiadomość dla mam, które prowadzą własną firmę, jednoosobową działalność gospodarczą (tzw....

 • W 2015 roku powstało ponad 288 tys. mikrofirm

  W grudniu ubiegłego roku znowu spadła liczba firm zarejestrowanych w rejestrze REGON. Ale w całym 2015 r. bilans jest dodatni - powstało bowiem ponad 288 tys. jednoosobowych działalności gospodarczych, tymczasem zlikwidowanych zostało prawie 274 tys. mikrofirm.

 • Wiele osób z pewnością ucieszy wiadomość, że stawki podatku od nieruchomości w tym roku nie wzrosły.

 • Bezrobocie najniższe od upadku PRL. Kolejne rekordy zahamują wzrost gospodarczy?

  Stopa bezrobocia w Polsce przebiła ostatnio kolejne minima - w czerwcu i lipcu sięgnęła 5,9 proc. - Jest to najniższy poziom od upadku komunizmu. Na rynku pracy mamy bardzo dobrą sytuacje i możemy mówić o rynku pracownika - zauważa Grzegorz Sielewicz z Coface. Ekonomista zaznacza jednak, że nie dla wszystkich jest to dobra wiadomość.