• Informacje na temat:

  wiadomości

Artykuły na temat: wiadomości
 • Kolejne złe wiadomości dla polskich palaczy

  Konfederacja Pracodawców Polskich oceniając plan działań Państwowej Inspekcji Pracy na najbliższe lata z uznaniem odnosi się do zapowiedzi PIP dotyczącej rozwijania działalności prewencyjnej i informacyjnej. - Jest to tym ważniejsze, że jednym z zasadniczych powodów nieprzestrzegania praw pracowniczych jest ich nieznajomość, a także zawiłość i niestabilność przepisów - mówi ekspert KPP, Henryk Michałowicz.

 • Dzisiejsza sesja przyniosła serię pozytywnych doniesień, które ułatwiły inwestorom podjęcie decyzji o zakupach akcji. Nie były one zbyt agresywne, ale z pewnością konsekwentne.

 • Rynek pracy: Czy już czas na dobre wiadomości?

  Z najnowszych szacunków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej wynika, że w marcu 2010 r. pierwszy raz od miesięcy spadła stopa bezrobocia - do poziomu 12,9 proc. Także urzędy pracy dysponowały większą liczbą ofert pracy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Optymistyczne wnioski, dotyczące popytu na pracowników, przynosi także analiza ogłoszeń w serwisie Pracuj.pl. W I kwartale 2010 pracodawcy zamieścili w nim ponad 54 tys. ofert pracy, o 46 proc. więcej niż rok wcześniej o tej porze.

 • Złe wiadomości dla frankowiczów

  Od dawna nie było tak dobrych wiadomości o szwajcarskiej gospodarce, a więc waluta tego kraju będzie się umacniać. To jednak zła wiadomość dla frankowiczów, tym bardziej, że obniżanie ratingu dla Polski także powoduje osłabienie polskiej waluty.

 • Usługi o podwyższonej opłacie, czyli SMS-y Premium dotyczą odpłatności za wiadomości, które wysyłamy np. do popularnych programów rozrywkowych o gotowaniu albo wiadomości z horoskopem, które otrzymujemy. Czasami takim SMS-em płacimy za filmy w internecie. Ich koszt waha się od 1 do 30 zł.

 • Raport bieżący nr 67/2016 Podstawa Prawna: Art. 19 ust. 3 MAR - informacja o transakcjach wykonywanych przez osoby pełniące obowiązki zarządcze. Zarząd...

 • Państwowa Inspekcja Pracy (PIP) ostrzega osoby prowadzące firmy przed e-mailami od oszustów, którzy się pod nią podszywają (wiadomości są łudząco podobne...

 • Raport bieżący nr 68/2016 Podstawa Prawna: Art. 19 ust. 3 MAR - informacja o transakcjach wykonywanych przez osoby pełniące obowiązki zarządcze. Zarząd...

 • Prezes ZUS: Pracodawca może otrzymać SMS-a o zwolnieniu lekarskim pracownika

  ...​Od 1 grudnia pracownik i pracodawca mogą otrzymywać SMS-a o wystawionym przez lekarza zwolnieniu - powiedziała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Zaznaczyła, że w wiadomości będzie informacja, od kiedy i do kiedy obowiązuje zwolnienie. Usługa jest darmowa.

 • Raport bieżący nr 75/2016 Podstawa Prawna: Art. 19 ust. 3 MAR - informacja o transakcjach wykonywanych przez osoby pełniące obowiązki zarządcze. Zarząd...