• Informacje na temat:

  wiadomości gospodarcze

Artykuły na temat: wiadomości gospodarcze
 • Wkroczyliśmy w erę wywiadu gospodarczego

  Larry Kahaner, amerykański specjalista wywiadu gospodarczego, obwieścił w 1996 roku, iż kończy się wiek informacji, a rozpoczyna wiek wywiadu. Zabrzmiało to trochę złowrogo, a kto nie znał obszaru zainteresowań Kahanera mógł przypuszczać, iż miał on na myśli wkroczenie w erę totalnej inwigilacji, podsłuchów czy odzierania z prywatności; o co zresztą na gruncie polskim 10 lat później nawzajem...

 • Dzisiejsza sesja przyniosła serię pozytywnych doniesień, które ułatwiły inwestorom podjęcie decyzji o zakupach akcji. Nie były one zbyt agresywne, ale z pewnością konsekwentne.

 • Rynek pracy: Czy już czas na dobre wiadomości?

  Z najnowszych szacunków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej wynika, że w marcu 2010 r. pierwszy raz od miesięcy spadła stopa bezrobocia - do poziomu 12,9 proc. Także urzędy pracy dysponowały większą liczbą ofert pracy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Optymistyczne wnioski, dotyczące popytu na pracowników, przynosi także analiza ogłoszeń w serwisie Pracuj.pl. W I kwartale 2010 pracodawcy zamieścili w nim ponad 54 tys. ofert pracy, o 46 proc. więcej niż rok wcześniej o tej porze.

 • Rada Ministrów przyjęła założenia do nowelizacji ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczej. Dokument zakłada, że urzędy skarbowe, samorządy oraz ZUS będą powiadamiały biura informacji gospodarczej o wymagalnych zobowiązaniach prawno-podatkowych osób fizycznych i firm.

 • Zawód szpieg

  Obecna recesja sprzyja wywiadowniom gospodarczym. I choć świat biznesu jednym głosem mówi, że szpiegostwo gospodarcze jest nieetyczne, informacje na temat działań konkurencji są najcenniejszą zdobyczą.

 • Ten tydzień jest jak na razie dla złotego wyborny. Dobre dane, konsumowanie korzystnej decyzji Fitch, wreszcie nadal sprzyjające uwarunkowania zewnętrzne sprawiły, że para EURPLN wreszcie trwalej przebiła się przez barierę 4.40. Plany w kwestii emerytur i kredytów frankowych ograniczają jednak potencjał spadkowy.

 • Pomimo ogólnoświatowego spowolnienia gospodarczego i klęsk żywiołowych, jakie dotknęły Australię, rynek pracy tego kraju jest w bardzo dobrej kondycji. Niskie bezrobocie czy wzrost zatrudnienia w wielu obszarach tamtejszej gospodarki to tylko niektóre z pozytywnych wiadomości.

 • Informacje o zaległościach podatkowych w 2016 r. trafią do biur informacji gospodarczej

  W przyszłym roku urzędy skarbowe, samorządy oraz ZUS będą powiadamiały biura informacji gospodarczej o zobowiązaniach prawno-podatkowych osób fizycznych i firm. Takie rozwiązanie Ministerstwo Gospodarki zapisało w projekcie założeń do nowelizacji ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczej - wynika z analizy Tax Care.

 • W 2013 r. będzie więcej czasu wolnego

  W czasie gospodarczego spowolnienia, wśród wielu niezbyt pozytywnych informacji dla zatrudnionych, jedna wyraźnie się odróżnia: 2013 r. - pod kątem czasu pracy - będzie rokiem pracownika. Osoby(...) jeden dzień pracy. To jednak tylko pierwsza z pozytywnych dla pracownika wiadomości.

 • Gospodarczy ześlizg. Politycy zaczęli balować na koszt tych, którzy napędzają recesję

  Po 1989 r. nie zaliczyliśmy jeszcze ani jednej recesji. Politycy uznali, że to ich zasługa i zaczęli balować na koszt tych, którzy ją napędzają.