• Informacje na temat:

  wiadomości polska gospodarka

Artykuły na temat: wiadomości polska gospodarka
 • Branża eventowa ważna dla polskiej gospodarki

  Polska branża eventowa rośnie w siłę. Szacunkowy udział przemysłu spotkań w polskim PKB to ok. 1 proc. Wkład w gospodarkę szacuje się na ok. 26 mld zł i 171 tys. miejsc pracy. To rynek, który dynamicznie się rozwija i ma duży potencjał, również związany z przyciąganiem zagranicznych gości.

 • - Nie wykluczamy współpracy z giełdą austriacką, jednak polska gospodarka ma przed sobą tak duży potencjał, że zdecydowaliśmy się skupić na rozwoju organicznym - powiedział GPW Media Mirosław Szczepański, wiceprezes GPW. Poniżej zapis wypowiedzi.

 • Brak rąk do pracy. Polski problem na lata

  Ostatni tydzień przyniósł zderzenie kilku wiadomości. Na skutek obniżki wieku emerytalnego - w IV kwartale tego roku - uprawnienia emerytalne zyska dodatkowe 330 tys. osób. Pojawiły się także najnowsze dane z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki społecznej, zgodnie z którymi stopa bezrobocia w lutym spadła do 8,5 proc. z 8,6 proc. przed miesiącem (po odsezonowieniu może być nawet poniżej 8 proc...

 • Katowice w centrum kluczowych reform dla polskiej gospodarki

  Polscy przedsiębiorcy przedyskutują z prezydentem Andrzejem Dudą postulaty zmian na Kongresie Law4Growth 28-30 października w katowickim MCK.

 • Polska na tle świata w wojnie o talenty

  Przygotowany przez Adecco raport Global Talent Competitivness Index wskazuje, że Polska zajmuje 38. miejsce na 118 przebadanych krajów pod względem atrakcyjności dla rozwoju i pozyskiwania utalentowanych pracowników.

 • MFW ostrzega: Gospodarka światowa zwolni

  Międzynarodowy Fundusz Walutowy obniżył prognozy światowego wzrostu gospodarczego w 2015 roku. Raport przynosi bardzo złe wieści dla Rosji. Polska gospodarka wypada nieco poniżej globalnego wyniku.

 • ...1. Narodowy Bank Polski jest instytucją finansową, bez której nie mogłaby funkcjonować współczesna gospodarka. I choć nie dostaniemy...

 • Złe wiadomości dla frankowiczów

  Od dawna nie było tak dobrych wiadomości o szwajcarskiej gospodarce, a więc waluta tego kraju będzie się umacniać. To jednak zła wiadomość dla frankowiczów, tym bardziej, że obniżanie ratingu dla Polski także powoduje osłabienie polskiej waluty.

 • Brexit: Nie będzie masowego powrotu polskich lekarzy i pielęgniarek z Wysp

  ...jestem finansistą, ale przejściowo zapewne tak się stanie - dodaje. - W mojej ocenie Wielka Brytania tuzem gospodarczym nie jest, nasza gospodarka jest ściśle związana z Niemcami. Gdyby to one(...) pielęgniarek i lekarzy. - Polska kadra medyczna jest tam potrzebna, zatrudniona, dobrze wynagradzana i dobrze traktowana. To się nie zmieni. Sądzę, że zostaną jej stworzone takie warunki jak w Norwegii...

 • W 2017 jedna pozytywna i dwie negatywne wiadomości dla globalnej gospodarki

  "W życiu są dwa typy problemów: problemy polityczne, których nie można rozwiązać i problemy ekonomiczne, których nie można zrozumieć" - stwierdził Sir Alec Douglas-Home, gdy przez chwilę w latach 60. sprawował funkcję premiera Wielkiej Brytanii. Trafił w samo sedno.