• Informacje na temat:

  wiadomości polska gospodarka

Artykuły na temat: wiadomości polska gospodarka
 • Branża eventowa ważna dla polskiej gospodarki

  Polska branża eventowa rośnie w siłę. Szacunkowy udział przemysłu spotkań w polskim PKB to ok. 1 proc. Wkład w gospodarkę szacuje się na ok. 26 mld zł i 171 tys. miejsc pracy. To rynek, który dynamicznie się rozwija i ma duży potencjał, również związany z przyciąganiem zagranicznych gości.

 • - Nie wykluczamy współpracy z giełdą austriacką, jednak polska gospodarka ma przed sobą tak duży potencjał, że zdecydowaliśmy się skupić na rozwoju organicznym - powiedział GPW Media Mirosław Szczepański, wiceprezes GPW. Poniżej zapis wypowiedzi.

 • Brak rąk do pracy. Polski problem na lata

  Ostatni tydzień przyniósł zderzenie kilku wiadomości. Na skutek obniżki wieku emerytalnego - w IV kwartale tego roku - uprawnienia emerytalne zyska dodatkowe 330 tys. osób. Pojawiły się także najnowsze dane z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki społecznej, zgodnie z którymi stopa bezrobocia w lutym spadła do 8,5 proc. z 8,6 proc. przed miesiącem (po odsezonowieniu może być nawet poniżej 8 proc...

 • Katowice w centrum kluczowych reform dla polskiej gospodarki

  Polscy przedsiębiorcy przedyskutują z prezydentem Andrzejem Dudą postulaty zmian na Kongresie Law4Growth 28-30 października w katowickim MCK.

 • Polska na tle świata w wojnie o talenty

  Przygotowany przez Adecco raport Global Talent Competitivness Index wskazuje, że Polska zajmuje 38. miejsce na 118 przebadanych krajów pod względem atrakcyjności dla rozwoju i pozyskiwania utalentowanych pracowników.

 • Polska gospodarka nadal będzie rosnąć

  Rok 2018 rozpoczął się od dużej dawki optymizmu wokół zsynchronizowanego globalnego wzrostu, umacnianego przez stymulację budżetową w Stanach Zjednoczonych. Solidne zyski spółek i niezmiennie stymulacyjna polityka pieniężna sprzyjały ryzykownym klasom aktywów w ujęciu ogólnym.

 • ...1. Narodowy Bank Polski jest instytucją finansową, bez której nie mogłaby funkcjonować współczesna gospodarka. I choć nie dostaniemy...

 • MFW ostrzega: Gospodarka światowa zwolni

  Międzynarodowy Fundusz Walutowy obniżył prognozy światowego wzrostu gospodarczego w 2015 roku. Raport przynosi bardzo złe wieści dla Rosji. Polska gospodarka wypada nieco poniżej globalnego wyniku.

 • Brexit: Nie będzie masowego powrotu polskich lekarzy i pielęgniarek z Wysp

  ...jestem finansistą, ale przejściowo zapewne tak się stanie - dodaje. - W mojej ocenie Wielka Brytania tuzem gospodarczym nie jest, nasza gospodarka jest ściśle związana z Niemcami. Gdyby to one(...) pielęgniarek i lekarzy. - Polska kadra medyczna jest tam potrzebna, zatrudniona, dobrze wynagradzana i dobrze traktowana. To się nie zmieni. Sądzę, że zostaną jej stworzone takie warunki jak w Norwegii...

 • Gospodarka będzie rosnąć wolniej, ale bez szoków

  Polska gospodarka będzie rosnąć wolniej niż do tej pory. Wzrost PKB już w III kwartale spadł poniżej 5 proc., ale nie powinno zdarzyć się nic, co rzeczywiście mogłoby nam zaszkodzić. Dlaczego wzrost musi hamować? Bo odczujemy światowe spowolnienie. Ale ponieważ polska gospodarka jest dobrze zrównoważona, odczujemy je mniej niż inni - twierdzą analitycy PKO Banu Polskiego.