• Informacje na temat:

  wiadomości z kraju i ze świata gospodarcze

Artykuły na temat: wiadomości z kraju i ze świata gospodarcze
 • Źródła i metody uzyskiwania informacji gospodarczych

  Dla bezpiecznego funkcjonowania przedsiębiorstwa i jego rozwoju niezbędne jest pozyskanie wielu danych z otoczenia biznesowego i przetwarzanie ich w przydatne do prowadzenia działalności gospodarczej informacje. Również rozpoznanie partnerów biznesowych i kontrahentów oraz ich stały monitoring winny dostarczać niezbędnych danych do podjęcia decyzji odnośnie do zasadności nawiązania z nim

 • Drób: Już 30 ognisk ptasiej grypy

  Jak wynika z komunikatu Głównego Lekarza Weterynarii zamieszczonego na jego stronie internetowej, obecnie w kraju występują 30 ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (podtyp H5N8). W zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa ptasiej grypy bardziej aktywnie powinny zaangażować się samorządy - wynika z posiedzenia Wojewódzkiego Sztabu Zarządzania Kryzysowego.

 • MFW ostrzega: Gospodarka światowa zwolni

  Międzynarodowy Fundusz Walutowy obniżył prognozy światowego wzrostu gospodarczego w 2015 roku. Raport przynosi bardzo złe wieści dla Rosji. Polska gospodarka wypada nieco poniżej globalnego wyniku.

 • Wujek Google prawdę ci powie?

  - Panie doktorze, drętwieją mi nogi. Czy mam boreliozę? - pyta przerażony pacjent, podczas wizyty w gabinecie lekarskim, po uprzedniej, wielogodzinnej lekturze medycznych forów internetowych.

 • Brazylia w centrum uwagi

  Im gorzej dzieje się w Brazylii, tym giełda zachowuje się lepiej. Paradoks? Nie - rynek liczy, że może być już tylko lepiej. Na zdecydowaną poprawę trzeba będzie jednak poczekać. Brazylię osłabia afera korupcyjna o epickiej skali, obejmująca dochodzeniem i zarzutami 150 parlamentarzystów, przewodniczącego parlamentu, wiceprezydenta, wielu biznesmenów w tym szefostwo państwowego giganta naftowego Petrobras. Tymczasem brazylijski real należy od początku roku do najsilniejszych walut rynków...

 • Katowice w centrum kluczowych reform dla polskiej gospodarki

  Polscy przedsiębiorcy przedyskutują z prezydentem Andrzejem Dudą postulaty zmian na Kongresie Law4Growth 28-30 października w katowickim MCK.

 • Prof. Stanisław Gomułka: Tania ropa coraz bardziej osłabia Rosję

  Niskie ceny nośników energii mogą się utrzymać jeszcze przez co najmniej 10, a może nawet 15 lat - uważa prof. Stanisław Gomułka z Business Centre Club. Tani gaz oraz ropa naftowa mają niekorzystne przełożenie na kondycję największych eksporterów - głównie Rosji, ale sprzyjają krajom importującym surowce.

 • Faber: W obecnej sytuacji geopolitycznej inwestorzy powinni mieć pewne zapasy złota, srebra i platyny

  Odbicia na rynku złota i obligacji spodziewa się ekonomista i inwestor Marc Faber. Choć jego zdaniem w sytuacji interwencjonizmu rządów i banków centralnych trudno prognozować kierunki, w jakich podążą aktywa inwestycyjne, bezpieczne jest posiadanie części środków w złocie, platynie i srebrze. Choć na razie amerykańska giełda zachowuje się spokojnie po wyborze Donalda Trumpa na prezydenta, ekonomista przestrzega przed nadmiernym optymizmem co do amerykańskich akcji.

 • Iran za blokadą Zatoki Perskiej

  Najwyższy duchowy przywódca Iranu ajatollah Ali Chamenei poparł w sobotę stanowisko prezydenta Alego Rowhaniego, który sugerował, że jeśli irański eksport ropy naftowej zostanie wstrzymany, Iran zablokuje eksport ropy z krajów Zatoki Perskiej.