• Informacje na temat:

  wibor 3m prognozy i notowania nbp

Artykuły na temat: wibor 3m prognozy i notowania nbp
 • Oprocentowanie w dół nawet przed decyzją RPP

  Obniżenie oprocentowania kredytu o 0,25 pkt. proc. oznacza ratę niższą o około 13-15 zł miesięcznie w przeliczeniu na każde pożyczone 100 tys. zł. Choć Rada nie zdecydowała jeszcze o obniżkach stóp, to same oczekiwania graczy rynkowych spowodowały już, że WIBOR 3M spadł z poziomu 2,67 proc. w połowie sierpnia do 2,23 proc. dziś.

 • RPP pozostawiła stopy procentowe bez zmian

  Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie - poinformowała w komunikacie Rada po zakończonym w piątek dwudniowym posiedzeniu. Na pytanie dziennikarki, czy słabsze dane z gospodarki, w tym odczyt PMI w maju, nie wzmocniły zainteresowania Rady obniżką stóp procentowych, Belka odpowiedział: "Ma pani rację".

 • Od trzech miesięcy drożeje zakup mieszkania na kredyt

  Wciąż kredytobiorcy cieszyć się mogą relatywnie niskim kosztem długu, ale ta sytuacja nie będzie trwać wiecznie. Już od trzech miesięcy rośnie oprocentowanie kredytów, przez co rata długu zaciągniętego na zakup przeciętnego mieszkania dwupokojowego w dużym mieście wynosi 920 zł - wynika z szacunków Lion's Bank i portalu nieruchomości Morizon.pl.

 • Na wyższe zyski z lokat przyjdzie jeszcze poczekać

  W przyszłym roku może nawet dojść do obniżki stóp procentowych - pokazują najnowsze prognozy ekonomistów. Lokaty mogą być więc jeszcze gorzej oprocentowane, a kredyty tańsze. Jak w takim otoczeniu ulokować kapitał, aby zarobić? Lion's Bank sprawdził na czym można było zarobić w ostatnim roku.

 • Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy NBP bez zmian

  Rada Polityki Pieniężnej nie zmieniła stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego. Efekty zakończonego dzisiaj posiedzenia RPP nie zaskoczyły analityków. Obecnie podstawowa stopa procentowa Narodowego Banku Polskiego wynosi 1,5 procent.

 • korzystne otoczenie makroekonomiczne (tzn. spadające bezrobocie, relatywnie wysoki wzrost gospodarczy i niski poziom stóp procentowych NBP). W 2018 r. sprzedawcy mieszkań nie będą już mogli liczyć na tak korzystne warunki. Potwierdzeniem są listopadowe prognozy Narodowego Banku Polskiego.

 • RPP: Pierwsza obniżka stóp w tym cyklu?

  Dziś Rada Polityki Pieniężnej prawdopodobnie obniży stopy procentowe w NBP. Raty kredytów i oprocentowanie lokat w złotych mogą jeszcze spaść. Ekonomiści spodziewają się, że obradująca od wczoraj RPP obniży dziś stopy procentowe o ćwierć punktu. Według części ekspertów, może to być pierwsza z cyklu dwóch obniżek stóp.

 • W przyszłym roku kredyty mają być trochę tańsze

  Rata długu zaciągniętego na zakup trzypowojowego mieszkania w dużym mieście wynosi 1386 zł - wynika z szacunków Lion's Bank i portalu nieruchomości Morizon.pl. Choć od ponad pół roku zakup przeciętnego mieszkania na kredyt nieznacznie drożeje, to prognozy sugerują, że w przyszłym roku oprocentowanie długu najprawdopodobniej spadnie - wyznaczając tym samym kolejne historyczne minimum.

 • Stopy procentowe - dobra wiadomość dla zadłużonych

  W związku z wciąż gołębim nastawieniem członków RPP, ekonomiści JP Morgan i Goldman Sachs spodziewają się, że pierwsza podwyżka stóp proc. w Polsce nastąpi dopiero w II kw. lub IV kw. 2019 r. - wynika z raportu datowanego na 9 marca.

 • Home Broker rozebrał na czynniki pierwsze pomysł przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego o przewalutowaniu kredytów frankowych po średnim kursie NBP. Wychodzi na to, w wielu przypadkach taka operacja będzie wiązać się ze wzrostem raty.