• Informacje na temat:

  wiek emerytalny w krajach europejskich

Artykuły na temat: wiek emerytalny w krajach europejskich
 • Dlaczego reforma emerytalna w Polsce była konieczna?

  ...szczególne przywileje. Funkcjonariusze służb mundurowych nabędą prawo do emerytury po łącznym spełnieniu dwóch warunków: wieku oraz stażu służby. Minimalny wiek emerytalny został dla nich ustalony na(...) wynosi ustawowy wiek emerytalny (kobieta - 55 lat, mężczyzna - 60 lat), jeżeli zaprzestanie się działalności rolniczej, czyli np. przepisze gospodarstwo rolne na dzieci. Później wszystkich rolników będą...

 • Włosi wprowadzą najwyższy wiek emerytalny w Europie

  Włoski rząd chce od przyszłego roku zrównać wiek emerytalny kobiet i mężczyzn. Wynosiłby on 66 lat i 7 miesięcy, czyli tyle, ile obecnie wiek emerytalny mężczyzn. Będzie to najwyższy wiek emerytalny w Europie - podkreślają media.

 • Komisja Europejska chce, żebyśmy dłużej pracowali

  Komisja Europejska namawia kraje unijne do stopniowego podwyższania wieku emerytalnego. Bruksela przekonuje, że jeśli ludzie, którzy żyją coraz dłużej, nie będą dłużej pracować, to wzrosną koszty świadczeń i państwa tego nie wytrzymają. Alternatywą jest znaczne podwyższenie składek emerytalnych.

 • Wiek emerytalny w Europie: Ile trzeba pracować w innych krajach?

  Jak z wiekiem emerytalnym radzą sobie inne państwa europejskie? Czy Polska rzeczywiście odbiega pod tym względem od standardów europejskich?

 • Dwa miliony biernych zawodowo Polaków nadzieją dla rynku pracy

  ...niedoborów kadrowych nadal niemal 5,5 miliona Polaków w wieku produkcyjnym jest biernych zawodowo. Z analiz ekspertów Work Service wynika, że w kraju istnieje rezerwa kadrowa w postaci dwóch mln osób, które przebywają poza rynkiem pracy, z innych powodów niż zdrowie czy wejście w wiek emerytalny.

 • PSL planuje kampanię uliczną ws. obywatelskiego projektu ustawy emerytalnej

  W najbliższych tygodniach PSL przeprowadzi w całej Polsce jednodniową kampanię uliczną, promującą przygotowany przez to ugrupowanie obywatelski projekt ustawy emerytalnej, umożliwiający przejście na emeryturę po 40 latach pracy - zapowiedział we wtorek lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

 • Polacy nie są wyjątkiem. Wszyscy Europejczycy muszą dłużej pracować

  Kraje europejskie podnoszą wiek emerytalny nawet gdy obywatele się temu sprzeciwiają. Zrównanie wieku kobiet i mężczyzn także jest normą. Na długie utrzymywanie emerytów nie stać nawet bogatych Niemców.

 • Emerytury będą głodowe. System emerytalny zmierza do załamania

  Za 40 lat dwie trzecie wszystkich emerytur będą stanowiły świadczenia minimalne lub niższe. To cena, jaką zapłacimy za obniżony wiek emerytalny i niepodnoszenie wydatków na świadczenia - ostrzega Instytut Badań Strukturalnych.

 • Zmiany w systemie emerytalnym będą ewolucyjne, ale nie rewolucyjne - mówił w debacie z kobietami nt. podwyższenia wieku emerytalnego szef MPiPS Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL). Jego koleżanka partyjna Andżelika Możdżanowska oceniła, że 7 lat więcej pracy to kara dla kobiet.

 • MRPiPS: Reforma emerytalna zgodna z oczekiwaniami społecznymi

  Przepisy wprowadzające zróżnicowany wiek emerytalny dla kobiet oraz dla mężczyzn są prawidłowe i zgodne z oczekiwaniami społecznymi, jak również polską tradycją - oceniło MRPiPS, odnosząc się do listu Komisji Europejskiej ws. różnicy wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn.