• Informacje na temat:

  wiek emerytalny w krajach ue

Artykuły na temat: wiek emerytalny w krajach ue
 • Dlaczego reforma emerytalna w Polsce była konieczna?

  ...szczególne przywileje. Funkcjonariusze służb mundurowych nabędą prawo do emerytury po łącznym spełnieniu dwóch warunków: wieku oraz stażu służby. Minimalny wiek emerytalny został dla nich ustalony na(...) wynosi ustawowy wiek emerytalny (kobieta - 55 lat, mężczyzna - 60 lat), jeżeli zaprzestanie się działalności rolniczej, czyli np. przepisze gospodarstwo rolne na dzieci. Później wszystkich rolników będą...

 • Włosi wprowadzą najwyższy wiek emerytalny w Europie

  Włoski rząd chce od przyszłego roku zrównać wiek emerytalny kobiet i mężczyzn. Wynosiłby on 66 lat i 7 miesięcy, czyli tyle, ile obecnie wiek emerytalny mężczyzn. Będzie to najwyższy wiek emerytalny w Europie - podkreślają media.

 • Szwedzi pracują nawet w wieku emerytalnym, państwo im w tym pomaga

  Niedawną wypowiedź szwedzkiego premiera Fredrika Reinfeldta - o tym, że Szwedzi będą musieli pracować do 75. roku życia - spora część społeczeństwa przyjęła ze zrozumieniem. Szwedzi lubią pracować, nawet w wieku emerytalnym, a państwo im w tym pomaga.

 • Wiek emerytalny w Europie: Ile trzeba pracować w innych krajach?

  Jak z wiekiem emerytalnym radzą sobie inne państwa europejskie? Czy Polska rzeczywiście odbiega pod tym względem od standardów europejskich?

 • Niemiec pracuje o 5 lat dłużej niż Polak, ale wyrabia o 9 tys. godzin mniej

  Po przegłosowaniu przez Sejm przywrócenia starego wieku emerytalnego przez media po raz kolejny przetoczyła się dyskusja o tym, że Polacy muszą więcej pracować. Ale czy faktycznie musimy? A jeśli tak, to o ile?

 • Duma Państwowa, izba niższa rosyjskiego parlamentu, przyjęła w trzecim czytaniu projekt ustawy o podwyższeniu wieku emerytalnego. Dokument musi zatwierdzić Rada Federacji i podpisać prezydent. Ustawa podwyższa wiek emerytalny dla kobiet z 55 do 60 lat i dla mężczyzn z 60 do 65 lat.

 • W Unii pracują dłużej, w Polsce o tym cisza

  Kraje eurolandu zdecydowały, że podniosą wiek emerytalny, ale w Polsce rząd o takich zmianach już nie myśli - zauważa "Rzeczpospolita".

 • - Klucze w dyskusji o systemie emerytalnym to wysokość wynagrodzeń, pobieranych od nich składek, a w konsekwencji wartość puli środków w systemie, a nie długość wieku emerytalnego - powiedział prof. Jan Wojtyła z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

 • ​Marek Góra: Trzeba przygotować się do dłuższej pracy

  Zdaniem profesora Marka Góry, wiek emerytalny w przyszłości będzie wyższy niezależnie od tego co dziś ustalą politycy. Współtwórca reformy emerytalnej wprowadzonej przez rząd Jerzego Buzka uważa też, że kobiety powinny przechodzić na emeryturę w tym samym wieku co mężczyźni.

 • Obniżony wiek emerytalny jak liberum veto. Rzońca: Kto odważy się zmienić przepisy?

  - Jaka siła polityczna ponownie podwyższy wiek emerytalny, skoro wówczas inne ugrupowanie natychmiast weźmie odwrócenie tych zmian na sztandary? - pyta Andrzej Rzońca.