• Informacje na temat:

  wiek emerytalny w państwach europejskich

Artykuły na temat: wiek emerytalny w państwach europejskich
 • Dlaczego reforma emerytalna w Polsce była konieczna?

  ...szczególne przywileje. Funkcjonariusze służb mundurowych nabędą prawo do emerytury po łącznym spełnieniu dwóch warunków: wieku oraz stażu służby. Minimalny wiek emerytalny został dla nich ustalony na(...) wynosi ustawowy wiek emerytalny (kobieta - 55 lat, mężczyzna - 60 lat), jeżeli zaprzestanie się działalności rolniczej, czyli np. przepisze gospodarstwo rolne na dzieci. Później wszystkich rolników będą...

 • Wiek emerytalny w Europie: Ile trzeba pracować w innych krajach?

  Jak z wiekiem emerytalnym radzą sobie inne państwa europejskie? Czy Polska rzeczywiście odbiega pod tym względem od standardów europejskich?

 • Fedak o bezrobociu w 2011 r. i reformie emerytalnej

  Utrzymanie bezrobocia na poziomie 9,9 proc. w 2011 r. będzie bardzo trudne, choć nie całkiem niemożliwe - powiedziała w środę minister pracy Jolanta Fedak. Poinformowała też, że w przyszłym tygodniu skieruje do rządu założenia zmian w systemie emerytalnym.

 • MRPiPS: Reforma emerytalna zgodna z oczekiwaniami społecznymi

  Przepisy wprowadzające zróżnicowany wiek emerytalny dla kobiet oraz dla mężczyzn są prawidłowe i zgodne z oczekiwaniami społecznymi, jak również polską tradycją - oceniło MRPiPS, odnosząc się do listu Komisji Europejskiej ws. różnicy wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn.

 • Komisja Europejska chce, żebyśmy dłużej pracowali

  Komisja Europejska namawia kraje unijne do stopniowego podwyższania wieku emerytalnego. Bruksela przekonuje, że jeśli ludzie, którzy żyją coraz dłużej, nie będą dłużej pracować, to wzrosną koszty świadczeń i państwa tego nie wytrzymają. Alternatywą jest znaczne podwyższenie składek emerytalnych.

 • Polska powinna podjąć działania mające na celu podwyższenie efektywnego wieku emerytalnego - napisano w semestrze europejskim Komisji Europejskiej.

 • Zmiany w systemie emerytalnym będą ewolucyjne, ale nie rewolucyjne - mówił w debacie z kobietami nt. podwyższenia wieku emerytalnego szef MPiPS Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL). Jego koleżanka partyjna Andżelika Możdżanowska oceniła, że 7 lat więcej pracy to kara dla kobiet.

 • Prezydent przedstawił założenia projektu ustawy ws. wieku emerytalnego

  Niższy wiek emerytalny - 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn - zakłada projekt ustawy, który podpisał w poniedziałek prezydent Andrzej Duda. Chętni będą mogli pracować dłużej. Ustawa z 2012 r. wydłuża wiek emerytalny do 67 lat i stopniowo zrównuje go dla obu płci.

 • Polacy nie są wyjątkiem. Wszyscy Europejczycy muszą dłużej pracować

  Kraje europejskie podnoszą wiek emerytalny nawet gdy obywatele się temu sprzeciwiają. Zrównanie wieku kobiet i mężczyzn także jest normą. Na długie utrzymywanie emerytów nie stać nawet bogatych Niemców.

 • Wyższy wiek emerytalny łata dziurę w budżecie

  Wyższy wiek emerytalny łata dziurę w budżecie i daje odetchnąć państwowej kasie. Choć rząd zapewniał, że to tylko zmiany strukturalne to podwyższenie wieku emerytalnego oraz inne reformy świadczeń emerytalnych przyniosą realne korzyści dla budżetu - dziesiątki miliardów złotych. Pisze o tym wtorkowy "Dziennik Gazeta Prawna".