• Informacje na temat:

  wiek emerytalny w polsce

Artykuły na temat: wiek emerytalny w polsce
 • Powrót do starego, niższego wieku emerytalnego może gwarantować wielu osobom minimalną emeryturę. Ale chyba każdy chce więcej! Tylko jak oszczędzić, nie mając fortuny...

 • Wiek emerytalny do likwidacji?

  Coraz więcej prominentnych postaci głośno mówi o tym, że wiek emerytalny nie ma znaczenia. Bo on faktycznie w polskim systemie emerytalnym ma o wiele mniejsze znaczenie niż to, czy mamy odpowiedni staż pracy i czy zgromadziliśmy odpowiednio wiele kapitału, by nasza emerytura nas zadowoliła.

 • Są osoby, które nie chcą pracować aż do osiągnięcia wieku emerytalnego. Kto ma ten przywilej? O tym decyduje najczęściej zawód, ale też wiek i staż. Oto szczegóły!

 • Wiek emerytalny w Europie: Ile trzeba pracować w innych krajach?

  Jak z wiekiem emerytalnym radzą sobie inne państwa europejskie? Czy Polska rzeczywiście odbiega pod tym względem od standardów europejskich?

 • ...1. Polski system emerytalny to system zdefiniowanej składki, co oznacza, że wypłacana emerytura zależy od kwoty składek odprowadzonych w całym życiu zawodowym....

 • Demograf: podnosi się wiek osób przechodzących na emerytury

  W ostatnich latach w Polsce podnosił się wiek osób pobierających pierwsze emerytury. W przypadku kobiet średni wiek przechodzenia na emeryturę przekroczył już 60 lat, czyli jest wyższy niż przewiduje ustawa obniżająca wiek emerytalny - mówi PAP demograf prof. Piotr Szukalski z Uniwersytetu Łódzkiego.

 • Jeśli osiągnęła Pani wiek emerytalny, nie musi Pani informować ZUS-u o swoich przychodach. Byłoby to konieczne jedynie w dwóch wypadkach. Pierwszy – gdyby przez poprzedni rok dorabiała Pani na(...) zgłoszenia do ZUS – gdyby najpóźniej w styczniu ubiegłego roku osiągnęła Pani powszechny wiek emerytalny. Chodzi bowiem o to, że od miesiąca, w którym ukończyła Pani wymagany ustawowo wiek, może już Pani...

 • Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę obniżającą wiek emerytalny

  Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek ustawę, która przewiduje obniżenie od 1 października 2017 r. wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

 • ...? Najprawdopodobniej w czerwcu, przynajmniej wedle zapowiedzi posłów PiS, w życie wejdzie ustawa przywracająca poprzedni wiek emerytalny. 60 lat dla kobiet, 65 dla mężczyzn. A to oznacza, że będzie można pójść(...). Przewalutowanie teraz, gdy np. frank jest po 4 złote, nie ma sensu. Opłaca się za to mieć oszczędności w dolarach czy pracować za granicą. Droższy funt, euro – to więcej na zakupy w Polsce! Jest...

 • Obniżony wiek emerytalny nie tak atrakcyjny: Seniorzy wybierają dłuższą pracę

  Dane Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i niezależne badania potwierdzają, że seniorzy nie palą się do ucieczki na garnuszek państwa.