• Informacje na temat:

  wielka płyta

Artykuły na temat: wielka płyta
 • Mieszkania na rynku wtórnym cieszą niesłabnącą popularnością. Ich największymi zaletami są niższe ceny oraz dogodne lokalizacje. Chętnych na ich zakup będzie jeszcze więcej, bo właśnie zmieniły się zasady programu MDM – państwowych dopłat do kredytów hipotecznych. Można z nich korzystać także przy kupnie mieszkania z drugiej ręki.

 • Popularność mieszkań w wielkiej płycie

  Bloki z czasów PRL - czy tego chcemy, czy nie - zaspokajają potrzeby mieszkaniowe ogromnej części naszego społeczeństwa i raczej prędko nie znikną z naszego krajobrazu, mimo obaw o ich wytrzymałość. W tym kontekście warto wskazać na udane przykłady modernizacji wielkiej płyty, których podjęto się za granicą.

 • Już prawie co drugi Polak robi zakupy w sieci przynajmniej raz w roku, a co dziesiąty zaopatruje się w zagranicznych e-sklepach.

 • Co zrobić z wielką płytą?

  Według szacunków około 10 -12 milionów Polaków żyje w "domach z betonu", czyli blokach z wielkiej płyty.

 • Praca w branży lotniczej – jednej z bezpieczniejszych gałęzi gospodarki

  Są wśród nas tacy, którzy odczuwają spory lęk przed lataniem. Na pokład wsiadają niechętnie, obawiając się wypadku. Tymczasem prawdopodobieństwo takiego zdarzenia wynosi 1:29 mln, co oznacza, że prędzej coś nam się stanie, jeśli zdecydujemy się na podróż samochodem lub… rowerem. Tak wysoki poziom bezpieczeństwa nie bierze się jednak znikąd. Odpowiadają za niego pracownicy portów lotniczych, którzy na co dzień dwoją się i troją, aby zapewnić wszystkim pasażerom statków powietrznych komfort...

 • Raport: Wielka płyta jest bezpieczna!

  Budynki z wielkiej płyty są bezpieczne i trwałe. Tak wynika z raportu sporządzonego na zlecenie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Badania trwały ponad dwa lata. Sprawdzono ponad 300 budynków wybudowanych różnymi technikami wielkopłytowymi.

 • Holandia: Jesienne oferty z kraju tulipanów

  Największe szanse na zatrudnienie w Holandii mają teraz pakowacze, pracownicy linii produkcyjnej i magazynierzy. Nie brakuje też pracy dla operatorów wózków widłowych oraz osób odpowiedzialnych za zbieranie zamówień.

 • Wielka płyta na nowo?

  Przeżywająca swój rozkwit w PRL technologia przetrwała okres zapomnienia i ma szansę na renesans. Dokonany postęp pozwolił wyeliminować wiele jej wad, nie tracąc równocześnie dotychczasowych zalet. Czy Polacy wrócą do domów z wielkiej płyty?

 • Mistrz ceremonii pogrzebowych - praca z przyszłością?

  "Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki" - powiedział kiedyś Benjamin Franklin. Mimo że śmierć jest często tematem tabu, to z racji na swoją powszechność, stanowi ona dla wielu osób pośrednie źródło utrzymania. Związek z branżą funeralną mają m.in. księża, grabarze, tanatopraktycy, handlarze dewocjonaliów, zniczów i kwiatów. Mało znaną, ale darzoną dużym szacunkiem jest profesja mistrza ceremonii pogrzebowych. Przyjrzyjmy się jej bliżej.

 • Niedoceniona wielka płyta! Wartość mieszkań będzie wzrastać

  Choć mieszkania w budynkach z wielkiej płyty mają wiele wad, ich właściciele nie muszą się specjalnie martwić o utratę wartości takich lokali. Ostatnie zapowiedzi rządu o ewentualnym wsparciu termomodernizacji takich domów radykalnie zmieniło sytuację - eksperci szacują, że cena mieszkań w blokach z wielkiej płyty będzie wzrastać.