• Informacje na temat:

  wieś

Artykuły na temat: wieś
 • .... i setki osób poszły na bezrobocie. Biedniejąca wieś na zachodnich rubieżach Polski, między Zieloną Górą a Rzepinem, straciła nawet połączenie autobusowe ze światem. Kolejowe ocalało, bo dworzec PKP jedyny w okolicy ma rampę, której czasem używa wojsko. Część młodych wyjechało za chlebem. Z ponad 800 mieszkańców zostało 630. – Żal było patrzeć, jak kwitnąca wieś podupada z roku na rok – wspomina 61

 • Młodzi coraz częściej stawiają na wieś?

  Przeprowadzki na wieś, czy pod miasto nie są już domeną starszych osób. Coraz więcej młodych rodzin zaczyna dostrzegać walory życia pod miastem. Jak wypadają takie decyzje w konfrontacji z rzeczywistością?

 • ​Wcześniej wieś, dziś miasto. Zobacz, kto ucieka z Polski za granicę

  ...korzystający z powiązań rodzinnych ze starą emigracją. Skutkiem tego, że dziś emigrują głównie miasta, jest lepsze wykształcenie Polaków przebywających za granicą - komentuje Kaczmarek. Dlaczego wieś...

 • Wieś poważnie niedoceniona przez e-handel. Tymczasem tam zaczyna się prawdziwa rewolucja

  Najpopularniejszym miejscem robienia regularnych zakupów na wsiach wciąż są sklepy stacjonarne - 59 proc. wskazań. Następnie respondenci wymieniają kanał mobilny - 22 proc., social media - 17 proc., a dopiero potem serwisy internetowe - 15 proc.

 • Ile zarabia rolnik?

  ...​Jak podają autorzy "Raportu o stanie wsi. Polska wieś 2014", zaprezentowanego dziś w Pałacu Prezydenckim podczas Forum Debaty Publicznej "Potencjał obszarów wiejskich szansą rozwoju", jest zaskakująco duża rozbieżność między opinią Polaków o dochodach rolników, a ich realnym poziomem.

 • Polska wieś - polski azyl

  Coraz więcej mieszkańców wielkich miast zaczyna dostrzegać uroki wsi lub małych miejscowości. Co roku z miast ubywa kilkadziesiąt tysięcy osób, które znajdują swoje miejsce bliżej natury. Czy zatem metropolie mogą poczuć się zagrożone?

 • Mam 45 lat. Przeprowadziłam się na wieś do mojego męża prawie 15 lat temu. Wcześniej w ogóle nie pracowałam, teraz wspólnie z małżonkiem zajmuję się prowadzeniem gospodarstwa. Czy w świetle ostatnich zmian emerytalnych będę mogła otrzymywać emeryturę z KRUS? Jeśli tak, to ile lat muszę jeszcze przepracować? - pyta Jolanta Marioszek ze Zboryszewic.

 • Wieś największym beneficjentem 500 plus

  Dodatki na dzieci najbardziej zwiększyły dochód w rodzinach żyjących z dala od wielkich ośrodków miejskich.

 • Niemcy: Pracownicy gastronomii najbardziej poszukiwani

  Monika Dela opuściła po maturze rodzinną wieś pod Bydgoszczą i wyjechała do Niemiec, kiedy dowiedziała się od przyjaciółki o możliwości pracy na jarmarku. - Chociaż nie znałam słowa po niemiecku, stało się coś niepojętego, bo od razu zaczęłam pracować jako sprzedawczyni - opowiada Polka. Z upływem czasu opanowała kilka podstawowych wyrażeń i rozumiała nawet powtarzające się życzenia...

 • Sekrety Warmii i Mazur: Wieś Blanki ziołami skąpana

  Kraina Tysiąca Jezior skrywa niejeden sekret. Może właśnie dlatego jest tak chętnie odwiedzana, a jej tajemnice zgłębiane przez turystów, nie tylko z Polski, ale też z zagranicy. Jedną z takich zagadek jest wieś Blanki, której mieszkańcy, dzięki symbiozie z naturą, tworzą niesamowite preparaty z okolicznych ziół.