• Informacje na temat:

  wieś

Artykuły na temat: wieś
 • .... i setki osób poszły na bezrobocie. Biedniejąca wieś na zachodnich rubieżach Polski, między Zieloną Górą a Rzepinem, straciła nawet połączenie autobusowe ze światem. Kolejowe ocalało, bo dworzec PKP jedyny w okolicy ma rampę, której czasem używa wojsko. Część młodych wyjechało za chlebem. Z ponad 800 mieszkańców zostało 630. – Żal było patrzeć, jak kwitnąca wieś podupada z roku na rok – wspomina 61

 • Młodzi coraz częściej stawiają na wieś?

  Przeprowadzki na wieś, czy pod miasto nie są już domeną starszych osób. Coraz więcej młodych rodzin zaczyna dostrzegać walory życia pod miastem. Jak wypadają takie decyzje w konfrontacji z rzeczywistością?

 • ​Wcześniej wieś, dziś miasto. Zobacz, kto ucieka z Polski za granicę

  ...korzystający z powiązań rodzinnych ze starą emigracją. Skutkiem tego, że dziś emigrują głównie miasta, jest lepsze wykształcenie Polaków przebywających za granicą - komentuje Kaczmarek. Dlaczego wieś...

 • Polska wieś - polski azyl

  Coraz więcej mieszkańców wielkich miast zaczyna dostrzegać uroki wsi lub małych miejscowości. Co roku z miast ubywa kilkadziesiąt tysięcy osób, które znajdują swoje miejsce bliżej natury. Czy zatem metropolie mogą poczuć się zagrożone?

 • Ile zarabia rolnik?

  ...​Jak podają autorzy "Raportu o stanie wsi. Polska wieś 2014", zaprezentowanego dziś w Pałacu Prezydenckim podczas Forum Debaty Publicznej "Potencjał obszarów wiejskich szansą rozwoju", jest zaskakująco duża rozbieżność między opinią Polaków o dochodach rolników, a ich realnym poziomem.

 • Wieś największym beneficjentem 500 plus

  Dodatki na dzieci najbardziej zwiększyły dochód w rodzinach żyjących z dala od wielkich ośrodków miejskich.

 • Mam 45 lat. Przeprowadziłam się na wieś do mojego męża prawie 15 lat temu. Wcześniej w ogóle nie pracowałam, teraz wspólnie z małżonkiem zajmuję się prowadzeniem gospodarstwa. Czy w świetle ostatnich zmian emerytalnych będę mogła otrzymywać emeryturę z KRUS? Jeśli tak, to ile lat muszę jeszcze przepracować? - pyta Jolanta Marioszek ze Zboryszewic.

 • Sekrety Warmii i Mazur: Wieś Blanki ziołami skąpana

  Kraina Tysiąca Jezior skrywa niejeden sekret. Może właśnie dlatego jest tak chętnie odwiedzana, a jej tajemnice zgłębiane przez turystów, nie tylko z Polski, ale też z zagranicy. Jedną z takich zagadek jest wieś Blanki, której mieszkańcy, dzięki symbiozie z naturą, tworzą niesamowite preparaty z okolicznych ziół.

 • Sposób na bezrobotnego: Chcesz bumelować, płać za tę przyjemność

  .... Autobus zabierał nas o szóstej nad ranem, zawoził na wieś i tam musieliśmy pomagać rolnikom zbierać plony - wspomina w rozmowie z DGP studenckie czasy Tatiana z Mińska. - Każdy, kto mieszkał w akademiku(...) pracy. - Prawu podlega każdy, kto studiował nieodpłatnie. Mój kolega ukończył uczelnię w Mińsku, a po otrzymaniu dyplomu został wysłany na wieś nieopodal miasteczka Głębokie na północy kraju. Autobus...

 • Jak podróżują Polacy? Miasto kontra wieś

  Gdzie i na jak długo wyjeżdżamy z miast, a gdzie ze wsi? Jakie są najczęściej wybierane cele wyjazdów? Porównywarka ubezpieczeń turystycznych rankomat.pl analizuje zagraniczne wyjazdy Polaków. Czy to prawda, że zwyczaje mieszkańców miast i wsi różnią się diametralnie?