• Informacje na temat:

  wina francja

Artykuły na temat: wina francja
 • Zarobki Polaków we Francji

  Francuska Polonia to jedna z najstarszych i najliczniejszych społeczności polskich w Europie. We Francji mieszka teraz ponad milion osób z polskimi korzeniami. Pierwsza duża fala przyjazdów naszych rodaków nastąpiła podczas rewolucji francuskiej oraz wojny napoleońskiej. Kolejne miały miejsce w okresie Wielkiej Emigracji oraz II wojny światowej. Jak podaje GUS w 2014 roku na terenie tego kraju znajdowało się ponad 64 tys. naszych rodaków.

 • Zła pogoda pokrzyżowała plany producentów wina

  W tym roku poziom produkcji wina na całym świecie może być najniższy od ponad pół wieku - czytamy w czwartkowym wydaniu dziennika "Le Parisien", który powołuje się na prognozy Międzynarodowej Organizacji ds. Winorośli i Wina (OIV). Wszystko z powodu złej pogody.

 • Są jak wino, im starsi tym lepsi

  ...zabraknie też takich tematów jak wiedza o winach i produktach z baru. Warmińsko-mazurskiemu samorządowi zależy na poprawie jakości usług gastronomicznych w regionie. "Stawiamy na rozwój turystyki...

 • W polskim winie czuć duszę winiarza

  Trzy lata temu w Polsce było ledwie 35 producentów wina, ale według szacunków Agencji Rynku Rolnego w przyszłym roku będzie ich 150. Wyprodukują blisko 7 tys. hektolitrów wina. Dużo? O wiele za mało, by Polska ze swoją produkcją była uwzględniania w raportach OIV jako kraj winiarski. Co ogranicza polskich winiarzy?

 • Sezon na winobranie trwa, nie jest jeszcze za późno

  ...z winobraniem kojarzy się Francja. Warto jednak pomyśleć również o Niemczech lub Szwajcarii, zwłaszcza, że od maja nie potrzebujemy już pozwoleń na pracę w tych krajach. Francja W tym kraju(...)), a na Miluzie (Mulhouse, Górny Ren) kończąc. Efektem końcowym corocznych zbiorów w tym regionie jest 160 milionów butelek wina. Większość osób, które pracowały przy zbiorze winogron we Francji, warunki...

 • Francja: Winobranie rozpoczęte: zbiory będą mniejsze, ale jakość wysoka

  Na skutek tegorocznej pogody winobranie we Francji rozpoczęło się dwa tygodnie wcześniej niż zwykle. Wiosenne przymrozki zaszkodziły zbiorom, które na skutek tego będą mniejsze, ale jakość rocznika 2017 zapowiada się wyśmienicie - pisze w środę agencja AFP.

 • Praca w Alpach: Pracowita zima

  W dzień obowiązki na stoku a wieczorem fondue i grzane wino w górskiej restauracji - taki scenariusz sezonowej pracy brzmi bardzo kusząco. Aby znaleźć zatrudnienie w alpejskich kurortach narciarskich trzeba lubić zimową aurę i znać języki obce. Za pracą warto rozglądać się już teraz!

 • Węgierskie wino zdobywa Europę

  Węgrzy z powodzeniem rozwijają przemysł winiarski. Węgierskiego wina jest coraz więcej na europejskich stołach - przybywa go także w Polsce.

 • Polak wykształcony, ale mało atrakcyjny

  ..., dlatego nie są atrakcyjni dla pracodawców. I nie zawsze jest to wina ich lenistwa czy zaniedbania. Odpowiedzialność ponoszą także same uczelnie, którym zamiast misji edukacyjnej przyświeca idea niezłego...

 • Wina z krakowskiej winnicy Srebrna Góra nagrodzone w Paryżu

  Dwa wina z krakowskiej winnicy Srebrna Góra zostały nagrodzone w międzynarodowym konkursie Concours International des Vins de Gastronomie 2014 w Paryżu. Do współzawodnictwa zgłoszono ponad 250 win z siedmiu krajów Europy, głównie z Francji.