• Informacje na temat:

  witold modzelewski

Artykuły na temat: witold modzelewski
 • Każdy pracownik może dostać 25 procentową podwyżkę

  ..., że w ostatecznym rozrachunku zmiany byłyby pozytywne dla budżetu - zapewniłyby stabilność finansów publicznych. Podczas debaty nad pomyłem prof. Witold Modzelewski z Uniwersytetu Warszawskiego zwrócił uwagę, że na razie nie ma projektu zmian, który można by oceniać, niemniej o zmianach należy dyskutować. Modzelewski powiedział, że w finansach publicznych mamy do czynienia z największym...

 • Od 2008 roku zaczęło się to, co można nazwać największą katastrofą fiskalną w historii - ocenił ekonomista prof. Witold Modzelewski. Dodał, że straty państwa na VAT, CIT i akcyzie mogły wynieść nawet 0,5 bln zł.

 • W Polsce brakuje 5 milionów miejsc pracy

  ...: kandydat PiS na premiera rządu technicznego Piotr Gliński, prof. Witold Modzelewski, prof. Grażyna Ancyparowicz, Bogdan Grzybowski z OPZZ, prof. Leokadia Oręziak z SGH oraz posłowie PiS - Józefa Hrynkiewicz...

 • Witold Modzelewski: Jaka będzie Polska "za trzydzieści parę lat"

  Jestem z pokolenia, które pamięta znaną i śpiewaną w latach sześćdziesiątych piosenkę Jana Pietrzaka pod tytułem "Za trzydzieści parę lat" przedstawiającą poetycką wizję roku dwutysięcznego. Były to dobre czasy naszej małej stabilizacji, nie tylko oficjalnego optymizmu, chęci zapominającego już o wojennej przeszłości.

 • Księgowi mogą wypełniać PIT-y

  ...prowadzenia ksiąg podatkowych. Profesor Witold Modzelewski, przewodniczący KRDP, twierdzi jednak, że nawet jeśli rząd nie wykonałby inicjatywy ustawodawczej w ciągu pół roku, to czynności doradztwa...

 • Witold Modzelewski: Podatnicy nieświadomie uwikłani w oszustwa

  Obowiązujący od lipca 2018 r. tzw. mechanizm podzielonej płatności w podatku od towarów i usług w sposób raczej niezamierzony doprowadzi do głębokiej przebudowy funkcjonowania tego podatku. Będzie to jednak zaskakująca rewolucja, która - jak to często bywa - zmiecie swoich autorów. Należy przybliżyć fenomen zmian, które dzieją się na naszych oczach - pisze prof. Witold Modzelewski.

 • ...rozpoczął się już rok wcześniej na zwyczajnym krajowym zjeździe. Wtedy na kolejną kadencję na przewodniczącego został wybrany prof. Witold Modzelewski. Spór nasilił się podczas ostatniego, marcowego(...) egzaminie - napisała nasza czytelniczka. Z projektu wynika, że licencje mogłyby otrzymywać również osoby wcześniej pracujące w aparacie skarbowym, co zdaniem prof. Witolda Modzelewskiego mogłoby...

 • Witold Modzelewski: Ile kosztował lobbing dotyczący przepisów podatku od towarów i usług od roku 2007?

  Według oficjalnych enuncjacji, w latach 2007-2015 luka w podatku od towarów i usług wynosiła 262 mld zł. Jeżeli dobrze rozumiem ten szacunek, to o tyle powinniśmy być bogatsi, bo państwo polskie nie otrzymało tych pieniędzy - pisze prof. Witold Modzelewski.

 • - Brakuje nam ponad 30 mld zł dochodów z VAT; to nie luka, tylko utracone bezwzględnie dochody budżetowe - mówi prof. Witold Modzelewski. Dodaje, że tzw. luka VAT liczona na 50 mld zł zawiera "coś, co nigdy nie będzie dochodem budżetu, czyli zamianę stawek obniżonych na podstawową".

 • Modzelewski: Czy komisja śledcza do spraw VAT ujawni kulisy największej kradzieży w naszej historii?

  Długo oczekiwane powołanie przez Sejm komisji śledczej, która ma zbadać przyczyny kradzieży tysiąclecia (nikt nigdy w czasie pokoju nie okradł naszego państwa na kwoty liczone w setkach miliardów złotych), będzie najważniejszym wydarzeniem o historycznym znaczeniu - napisał dla Interii Witold Modzelewski z Instytutu Studiów Podatkowych.