• Informacje na temat:

  wizy amerykańskie zniesienie

Artykuły na temat: wizy amerykańskie zniesienie
 • Polacy jeszcze poczekają na zniesienie wiz

  Po Senacie, w piątek także Izba Reprezentantów amerykańskiego Kongresu uchwaliła zmiany kryteriów wejścia do programu ruchu bezwizowego. Zmiany nie oznaczają jednak na razie zniesienia obowiązku posiadania wiz dla Polaków udających się do USA, o co Polska zabiega od kilku lat.

 • PLL LOT promują wśród Polaków zasady ubiegania się o amerykańską wizę

  PLL LOT dołączyły do kampanii społecznej, organizowanej przez organizacje pozarządowe i biznes, propagującej wśród Polaków zasady ubiegania się o wizę do USA - poinformował PAP Adrian Kubicki z LOT-u. Celem akcji jest zakwalifikowanie się naszego kraju do Programu Ruchu Bezwizowego.

 • Powstaje Polsko-Amerykański Komitet Obywatelski na Rzecz Zniesienia Wiz do USA dla Obywateli Rzeczpospolitej Polskiej. W Warszawie podpisano oświadczenie w tej sprawie.

 • Amerykanie - chcecie handlować, znieście wizy!

  Presja na USA, by zniosły wizy dla wszystkich unijnych obywateli, konieczność usprawnienia mechanizmu ochrony inwestorów. To niektóre z rekomendacji europosłów dla Komisji Europejskiej w sprawie transatlantyckiej umowy handlowej. Zalecenia zostały dziś przegłosowane w komisji handlu międzynarodowego Parlamentu.

 • Trump obiecał Polakom Niderlandy. Daty zniesienia wiz nie da się dotrzymać

  Ofensywa zapewnień o zniesieniu wiz, najpierw ze strony prezydenta Stanów Zjednoczonych, a obecnie powtarzana w kilku wywiadach przez ambasador tego kraju - każe zadać pytanie o realność składanych zobowiązań.

 • Europa i USA prawie bez żadnych granic

  Wokół mało której międzynarodowej umowy jest też tyle niejasności, wątpliwości czy przekłamań co w przypadku TTIP. Debata na temat porozumienia między USA i UE jest bardzo zideologizowana, a i zwolennicy, i przeciwnicy umowy selektywnie dobierają argumenty na poparcie swojego stanowiska.

 • - Polskie firmy ciągle mało interesują się negocjowaną umową handlową między UE i USA - ocenia Tomasz Włostowski z kancelarii EUTRADEDEFENCE w Brukseli.

 • Umowa o wolnym handlu UE - USA: Wielka szansa, ale też zagrożenie dla Polski

  Umowa o wolnym handlu, która negocjowana jest pomiędzy UE i USA to dla Polski szansa, ale też zagrożenie. Niższe ceny energii w USA mogą uderzyć w polski przemysł chemiczny i energochłonny - uważają polscy europosłowie.

 • KE zapowiada atak na wizy USA

  Komisja Europejska zapowiedziała, że podczas szczytu UE-USA w poniedziałek Waszyngtonie będzie naciskać na amerykańskie władze, aby programem ruchu bezwizowego objęte zostały wszystkie kraje Unii. Nie oczekuje się jednak przełomu w tej sprawie.

 • Wszystkie kraje UE bez wiz?

  Komisja Europejska wyraziła w środę zadowolenie z decyzji władz USA o zniesieniu obowiązku wizowego dla obywateli Grecji i zaapelowała, aby Waszyngton zniósł również wizy dla obywateli czterech ostatnich krajów Unii Europejskiej, w tym Polski.