• Informacje na temat:

  wizy usa

Artykuły na temat: wizy usa
 • ​Polscy naukowcy coraz mniej zainteresowani karierą w USA; wolą UE

  Od kiedy Polska weszła do UE, radykalnie spadło zainteresowanie polskich naukowców rozwojem kariery w USA. Wyjeżdżając do instytutów na zachodzie Europy, nie muszą starać się o wizy i pozwolenia na pracę; mogą ponadto korzystać z atrakcyjnych grantów unijnych.

 • Amerykanie - chcecie handlować, znieście wizy!

  Presja na USA, by zniosły wizy dla wszystkich unijnych obywateli, konieczność usprawnienia mechanizmu ochrony inwestorów. To niektóre z rekomendacji europosłów dla Komisji Europejskiej w sprawie transatlantyckiej umowy handlowej. Zalecenia zostały dziś przegłosowane w komisji handlu międzynarodowego Parlamentu.

 • Dobrze wyedukowani, twórczy, innowacyjni - imigranci zarobkowi masowo wyjeżdżają z USA. Jadą do innych krajów, wracają do siebie, do rodzin. Przenoszą się tam, gdzie będą mieć lepiej. Jeszcze lepiej niż w Stanach. USA wkrótce będą jak samochód bez napędu, jakim byli do niedawna imigranci. Sprawę analizował ostatni "Business Week".

 • Powstaje Polsko-Amerykański Komitet Obywatelski na Rzecz Zniesienia Wiz do USA dla Obywateli Rzeczpospolitej Polskiej. W Warszawie podpisano oświadczenie w tej sprawie.

 • Polacy jeszcze poczekają na zniesienie wiz

  Po Senacie, w piątek także Izba Reprezentantów amerykańskiego Kongresu uchwaliła zmiany kryteriów wejścia do programu ruchu bezwizowego. Zmiany nie oznaczają jednak na razie zniesienia obowiązku posiadania wiz dla Polaków udających się do USA, o co Polska zabiega od kilku lat.

 • PLL LOT promują wśród Polaków zasady ubiegania się o amerykańską wizę

  PLL LOT dołączyły do kampanii społecznej, organizowanej przez organizacje pozarządowe i biznes, propagującej wśród Polaków zasady ubiegania się o wizę do USA - poinformował PAP Adrian Kubicki z LOT-u. Celem akcji jest zakwalifikowanie się naszego kraju do Programu Ruchu Bezwizowego.

 • ​"Nasz Dziennik": Do Niemiec na roboty

  ...turystycznego do USA nie potrzebuje wizy" - tłumaczy autorka serwisu. Polska jest "wypłukiwana" z rąk do pracy. A to grozi kolejnym wydłużeniem wieku emerytalnego w przyszłości - zauważa "Nasz Dziennik...

 • Okres przebywania na Białorusi bez konieczności posiadania wizy dla osób przylatujących na lotnisko międzynarodowe w Mińsku został przedłużony z pięciu do 30 dni. Stosowny dekret podpisał we wtorek prezydent Alaksandr Łukaszenka - poinformowała agencja BiełTA.

 • Chcesz dopomóc szczęściu? Weź udział w loterii wizowej

  Gdy Departament Stanu USA ogłosił przepisy wykonawcze do programu "Wizy dla imigrantów różnych narodowości 2013" (DV-2013), u wielu naszych rodaków odżyły nadzieje na lepszą przyszłość. Po kilku(...) nielegalnie na terenie USA. Jeśli nawet uśmiechnie się do nich szczęście w losowaniu, to i tak nie otrzymają Green Card. Dostaną raczej zaproszenie na proces deportacyjny. Uczestnik programu musi posiadać...

 • Europa i USA prawie bez żadnych granic

  Wokół mało której międzynarodowej umowy jest też tyle niejasności, wątpliwości czy przekłamań co w przypadku TTIP. Debata na temat porozumienia między USA i UE jest bardzo zideologizowana, a i zwolennicy, i przeciwnicy umowy selektywnie dobierają argumenty na poparcie swojego stanowiska.