• Informacje na temat:

  wizy usa

Artykuły na temat: wizy usa
 • ​Polscy naukowcy coraz mniej zainteresowani karierą w USA; wolą UE

  Od kiedy Polska weszła do UE, radykalnie spadło zainteresowanie polskich naukowców rozwojem kariery w USA. Wyjeżdżając do instytutów na zachodzie Europy, nie muszą starać się o wizy i pozwolenia na pracę; mogą ponadto korzystać z atrakcyjnych grantów unijnych.

 • Amerykanie - chcecie handlować, znieście wizy!

  Presja na USA, by zniosły wizy dla wszystkich unijnych obywateli, konieczność usprawnienia mechanizmu ochrony inwestorów. To niektóre z rekomendacji europosłów dla Komisji Europejskiej w sprawie transatlantyckiej umowy handlowej. Zalecenia zostały dziś przegłosowane w komisji handlu międzynarodowego Parlamentu.

 • Dobrze wyedukowani, twórczy, innowacyjni - imigranci zarobkowi masowo wyjeżdżają z USA. Jadą do innych krajów, wracają do siebie, do rodzin. Przenoszą się tam, gdzie będą mieć lepiej. Jeszcze lepiej niż w Stanach. USA wkrótce będą jak samochód bez napędu, jakim byli do niedawna imigranci. Sprawę analizował ostatni "Business Week".

 • Obywatelstwo ekonomiczne - szansa na rozwój czy zagrożenie?

  Obywatelstwo ekonomiczne, które w uproszczeniu można nazwać obywatelstwem za pieniądze, to według "The Economist" (27.09.2018 r. Genewa) wielki biznes i łatwe pieniądze dla małych krajów, ale też potencjalna szansa dla kryminalistów. Były premier Tajlandii Thaksin Shinawatra, pozbawiony władzy w wyniku zamachu stanu w 2006 r., zapytany o to, jak został obywatelem Montenegro odpowiedział "kupiłem wyspę". Wypowiedź tę można potraktować w kategorii żartu, ale w istocie nim nie jest. Obywatelstwo...

 • Polacy jeszcze poczekają na zniesienie wiz

  Po Senacie, w piątek także Izba Reprezentantów amerykańskiego Kongresu uchwaliła zmiany kryteriów wejścia do programu ruchu bezwizowego. Zmiany nie oznaczają jednak na razie zniesienia obowiązku posiadania wiz dla Polaków udających się do USA, o co Polska zabiega od kilku lat.

 • Powstaje Polsko-Amerykański Komitet Obywatelski na Rzecz Zniesienia Wiz do USA dla Obywateli Rzeczpospolitej Polskiej. W Warszawie podpisano oświadczenie w tej sprawie.

 • Brytyjski rząd planuje utrudnienia dla imigrantów

  ...także turyści. W przyszłości, podobnie jak w USA, będą musieli przed wjazdem poddać się kontroli bezpieczeństwa. Nowe zasady nie będą obowiązywać studentów. Muszą oni jedynie udowodnić, że są(...) wstrzymała obecnie wizy dla osób z niskimi kwalifikacjami zawodowymi. dpa / jar, Redakcja Polska Deutsche Welle...

 • PLL LOT promują wśród Polaków zasady ubiegania się o amerykańską wizę

  PLL LOT dołączyły do kampanii społecznej, organizowanej przez organizacje pozarządowe i biznes, propagującej wśród Polaków zasady ubiegania się o wizę do USA - poinformował PAP Adrian Kubicki z LOT-u. Celem akcji jest zakwalifikowanie się naszego kraju do Programu Ruchu Bezwizowego.

 • ​"Nasz Dziennik": Do Niemiec na roboty

  ...turystycznego do USA nie potrzebuje wizy" - tłumaczy autorka serwisu. Polska jest "wypłukiwana" z rąk do pracy. A to grozi kolejnym wydłużeniem wieku emerytalnego w przyszłości - zauważa "Nasz Dziennik...

 • Okres przebywania na Białorusi bez konieczności posiadania wizy dla osób przylatujących na lotnisko międzynarodowe w Mińsku został przedłużony z pięciu do 30 dni. Stosowny dekret podpisał we wtorek prezydent Alaksandr Łukaszenka - poinformowała agencja BiełTA.