• Informacje na temat:

  włochy zabytki

Artykuły na temat: włochy zabytki
 • Alior Bank i Mastercard zapraszają klientów do udziału w konkursie, w którym nagrodą jest trzydniowy wyjazd do Rzymu w towarzystwie znanych blogerów. Autorka modowego bloga Plaamkaa.pl Joanna Kieryk zaprosi na zakupy do najsłynniejszych sklepów w mieście. Twórczyni bloga Odslonkulture.pl odkryje przed zwycięzcami kulinarne zalety Rzymu i pokaże, gdzie zjeść najsmaczniejszą pizzę w mieście. Z kolei Ania i Marcin Nowakowie prowadzący blog podróżniczy Gdziewyjechac.pl przedstawią historię...

 • Coraz więcej cudzoziemców wybiera wakacje w Polsce

  90 tys. więcej osób przyjechało w tym roku na wakacje do Polski. Urlop nad Wisłą spędziło prawie 1,5 miliona turystów zagranicznych. Najmocniej zyskujemy w oczach Niemców, Amerykanów, Ukraińców i Włochów. W ostatnim sezonie mniej przyjechało natomiast do Polski Białorusinów, Rosjan i Norwegów - wynika z danych zebranych przez Lion's Bank.

 • Gdzie najlepiej zamieszkać na emeryturze?

  Najlepsze miejsca na świecie, gdzie warto spędzić życie na emeryturze to Ekwador, Panama i Meksyk. Kraje te zajęły czołowe miejsca w zestawieniu Global Retirement Index, magazynu "International Living". Dlaczego właśnie one?

 • ŚDM - na efekt kuli śnieżnej musimy poczekać

  Za wcześnie jest, aby w tym roku mówić o turystycznym efekcie Światowych Dni Młodzieży. Należy jednak takiego efektu oczekiwać w kolejnych latach - ocenia dr Krzysztof Borkowski z Zakładu Obsługi Ruchu Turystycznego krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

 • Po czym poznać, że status przeciętnego polskiego Kowalskiego ulega poprawie? Po nowym samochodzie, większym mieszkaniu, nowych meblach? Owszem, ale o tym, że coraz lepiej nam się powodzi świadczą również podróże. Urlopy to już nie tylko Bałtyk, Tatry i Mazury, ale i Chorwacja, Grecja czy Karaiby. Podróżujemy nie tylko latem, ale i przez cały rok, coraz częściej wybierając dalsze kierunki, nawet poza Europą.

 • Prawie jak Apple, czyli polski słodko-kwaśny eksport

  Często można usłyszeć, że Polska jest gigantem w eksporcie żywności, sprzedajemy najwięcej jabłek na świecie, jesteśmy czwartym eksporterem mebli, ale to wcale nie te branże są w naszym eksporcie najbardziej istotne.

 • Włochy zapowiadają muzealną rewolucje

  Minister kultury Włoch ogłasza "muzealną rewolucję". Od 1 lipca zmienią się zasady wchodzenia do włoskich muzeów.

 • Italia w zasięgu... kieszeni

  Hotele we Włoszech są niestety drogie. Jadąc z biurem podróży, za tygodniowy pobyt w hotelu 3-gwiazdkowym trzeba zapłacić od 1300 do 2000 zł (bez wyżywienia). Można liczyć na ofertę last minute - wtedy za 2 tygodnie zapłacimy średnio 1200-1600 zł. Odwiedzając Włochy musimy też pamiętać o tym, że Włosi bez pardonu zaczepiają kobiety na ulicy, szczególnie jeśli są ładne...

 • Włochy: Wenecja wprowadza opłaty pobytowe dla turystów

  Władze Wenecji wprowadzają podatek od pobytu turystycznego w mieście w wysokości od 3 eurocentów wliczonych w cenę miejsca kempingowego do 5 euro w cenie pokoju w hotelu pięciogwiazdkowym.

 • Do końca 2011 r. usługi polegające na prowadzeniu prac konserwatorskich i restauratorskich dotyczące zabytków wpisanych do rejestru zabytków podlegały zwolnieniu z podatku VAT. Okres obowiązywania zwolnienia zakończył się jednak wraz z dniem 31 grudnia 2011 r. i od 1 stycznia 2012 r. usługi te objęte są już stawką 23% podatku VAT. Konieczność stosowanie wobec nich stawki podstawowej podatku VAT wynika z przepisów Dyrektywy 2006/112/WE.