• Informacje na temat:

  wniosek o urlop macierzyński 2013 z 80 wynagrodzenia

Artykuły na temat: wniosek o urlop macierzyński 2013 z 80 wynagrodzenia
 • Wkrótce mają wejść w życie przepisy wydłużające urlopy macierzyńskie do roku. Co to oznacza w praktyce?

 • Zgodnie ze zmianami w kodeksie pracy teraz możesz mieć aż rok płatnego urlopu na dziecko! Oto jakie są zasady jego udzielania.

 • Oboje rodzice na wspólnym urlopie

  ...- Rozważamy wydłużenie i ujednolicenie terminu, w jakim opiekun ma poinformować o skorzystaniu z danego urlopu lub jego części - mówi Radosław Mleczko, wiceminister pracy i polityki społecznej.

 • Wszystko, co należy wiedzieć o nowych urlopach rodzicielskich – poradnik

  Wydłużone dodatkowe urlopy macierzyńskie oraz nowy urlop rodzicielski, to nieznane dotychczas przywileje, z których od niedawna mogą skorzystać młodzi rodzice. Znowelizowane przepisy weszły już w życie i pozwalają na wydłużenie urlopów do roku, a nawet do 71 tygodni, w przypadku urodzenia kilkorga dzieci. Według najnowszych badań, 56 proc. przyszłych mam chce skorzystać z tych możliwości.

 • Oto przepisy, które weszły w życie w 2013 roku i dotyczą kobiecych spraw: urlopów dla młodych mam, świadczeń na dzieci i naszych emerytur.

 • Szykuje się prawdziwa rewolucja w urlopach dla rodziców po narodzinach dziecka. Sejm i Senat bardzo starają się, aby nowe przepisy zaczęły obowiązywać od 17 czerwca i wszystko wskazuje na to, że tak się stanie. Wyjaśniamy, jakie są zasady poszczególnych urlopów oraz jak rodzice mogą je podzielić między siebie.

 • Sejm w mijającej kadencji uchwalił 723 ustawy, w tym np. o likwidacji OFE i podwyższeniu wieku emerytalnego

  Podwyższenie wieku emerytalnego do 67. roku życia i zrównanie go dla kobiet i mężczyzn, zmiany w OFE, przepisy wprowadzające roczny urlop macierzyński - to niektóre z kwestii uregulowanych w ustawach uchwalonych przez Sejm w mijającej kadencji. Przypominamy najważniejsze gospodarcze decyzje ostatnich lat.

 • Pracownica w ciągu 14 dni po porodzie złożyła wniosek o udzielenie jej wszystkich urlopów związanych z rodzicielstwem. Zasiłek macierzyński wypłacaliśmy więc w wysokości 80% podstawy wymiaru. Pracownica zamierza zrezygnować z urlopu rodzicielskiego po wykorzystaniu 10 tygodni. Czy należy wyrównać zasiłek macierzyński do 100% podstawy jego wymiaru za okres podstawowego i dodatkowego urlopu