• Informacje na temat:

  wniosek o uzasadnienie wyroku

Artykuły na temat: wniosek o uzasadnienie wyroku
 • .... rozwodowych) – właściwy będzie sąd apelacyjny. Apelację składa się w ciągu dwóch tygodni od doręczenia wyroku z uzasadnieniem, a zażalenie – w ciągu tygodnia od doręczenia postanowienia z uzasadnieniem(...) doręczenia orzeczenia z uzasadnieniem (trzeba o nie wystąpić w ciągu 7 dni po wyroku) za pośrednictwem sądu, który rozpatrywał apelację. Sąd Najwyższy może: skargę oddalić, uchylić zaskarżone orzeczenie...

 • Opłata za uzasadnienie wyroku? Za sam wniosek trzeba będzie zapłacić 100 zł

  Rząd nie rezygnuje z pomysłu wprowadzenia opłaty za uzasadnienie wyroku. Pełnomocnicy uważają, że spowoduje to ograniczenie prawa do sądu.

 • Jak napisać pismo procesowe?

  Chcesz wystąpić o rozwód, ale nie wiesz jak napisać pozew? Dostałaś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz odwołać się od wyroku sądu? Wyjaśniamy jak to poprawnie zrobić, by sąd nie odrzucił pisma procesowego z powodu braków formalnych.

 • Raport bieżący nr 49/2014 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne W dniu 3 października 2014 r. pełnomocnik spółki...

 • Podczas rozprawy rozwodowej w wyroku z czerwca br. sąd zasądził alimenty na rzecz mojego dziecka od jego ojca. Nie podał jednak terminu, od kiedy mogę domagać się alimentów? Edyta R. ze Śląska.

 • Raport bieżący nr 1/2019 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Oskarżony Jacek Balkan nie jest niewinny. Oskarżony nie został skazany...

 • .... Od ogłoszenia wyroku mamy 7 dni na złożenie wniosku o jego uzasadnienie Jeśli wysyłamy pismo do sądu listem poleconym – liczy się termin jego wysłania. Uzasadnienie sąd sporządza w terminie 14 dni(...) albo po 2 tygodniach od momentu otrzymania uzasadnienia przez stronę, która złożyła wniosek o jego wydanie. Z postanowieniem i zażaleniem na nie (możemy napisać je sami) sprawa jest bardziej...

 • Uzasadnienia organów podatkowych muszą być rzetelne, nie enigmatyczne

  Organy podatkowe muszą właściwie uargumentować brak uznania dla stanowiska przedstawionego przez podatnika we wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej. Są też zobowiązane wskazać, jakie to stanowisko powinno być i dlaczego. Takie konkluzje przyniósł trwający blisko pięć lat, toczony przed trzema sądami, niedawno zakończony spór przedsiębiorcy z fiskusem.

 • Rząd, który od godz. 9:30 kontynuuje rozpoczęte we wtorek posiedzenie, zajmie się projektem noweli ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych, który dopuszcza możliwość obniżenia poziomu zatrudnienia na uzasadniony wniosek przedsiębiorcy.

 • ZUS powinien ponownie przeliczyć świadczenia wcześniejszych emerytów

  - Po zapoznaniu się z uzasadnieniem wyroku szczecińskiego sądu nie wyobrażam sobie, aby zakład mógł pozostać przy dotychczasowej praktyce - mówi Przemysław Stobiński, radca prawny, senior associate z Kancelarii Prawnej CMS Cameron McKenna Greszta i Sawicki spółka komandytowa.