• Informacje na temat:

  wniosek o zrzeknięcie się spadku

Artykuły na temat: wniosek o zrzeknięcie się spadku
 • Są w życiu sytuacje, kiedy bez własnej winy stajemy się dłużnikiem! Bywa, że odziedziczymy długi w spadku. Ale nie tylko... Może się okazać, że małżonek narobił długów lub podżyrowaliśmy kredyt nieuczciwemu znajomemu. Co zrobić?

 • Kiedy i jak nie przyjmować kłopotliwego spadku?

  W każdej sytuacji dziedziczenia spadkobierca musi zmierzyć się ze stwierdzeniem nabycia spadku. Warto jednak wiedzieć, jak w odpowiedni sposób podejść do sprawy. Niejednokrotnie bowiem skład masy spadkowej, oprócz własności osoby zmarłej, stanowią także jej długi.

 • Gdy spadkobiercy nie mogą się porozumieć w sprawie podziału spadku, nie pozostaje im nic innego, jak oddać sprawę w ręce sądu.

 • Rodzina nie wspomniała o tobie w testamencie? I tak masz prawo do części spadku!

  Zdarza się, że najbliższa rodzina zmarłego (spadkobierca ustawowy) zostaje pominięty w testamencie. Mimo tego w dalszym ciągu może dochodzić swoich roszczeń o przydzielenie części majątku, który wchodzi w skład schedy spadkowej. Interesy spadkobiercy ustawowego zostają zabezpieczone przez zachowek. Poniżej podpowiemy, komu się należy, jak się o niego ubiegać, a także co można uzyskać.

 • Ważne pytania o spadek i zachowek

  Sprawy związane z dziedziczeniem majątku dotyczą większości z nas. Prawnik Przemysław Gronowski odpowiada na pytania dotyczące zasad nabywania spadku i prawa do zachowku, często zadawane przez nasze czytelniczki.

 • Raport bieżący nr 21/2017 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd Spółki Geotrans S.A. z siedzibą we Wrocławiu ("Emitent”, "Spółka”)...

 • Mam mieszkanie własnościowe, które należało do mnie i mojego nieżyjącego męża (zmarł w styczniu 2013). W księdze wieczystej jesteśmy oboje uwzględnieni jako właściciele. Dwoje moich dzieci zrzekło się prawa do mieszkania na moją korzyść. Jak zmienić wpis w księdze? Helena, 50 lat, Chełmno...

 • Jeśli spadkodawca zalegał przez lata z alimentami, możesz odziedziczyć po nim spory dług

  regulował Fundusz Alimentacyjny, to różnica między zasądzonym świadczeniem, a wypłacanym, wchodzi w skład spadku jako dług. Jednak można uniknąć tego zobowiązania zarówno za życia potencjalnego spadkodawcy, jak i po odziedziczeniu spadku.

 • ...może też złożyć wniosek o jej zniszczenie lub zrzec się własności na rzecz Skarbu Państwa. Inną możliwością jest pozbawienie sztucerów cech użytkowych. Może to zrobić jedynie uprawniony podmiot (np(...) przypadek obejmuje takie sytuacje, jak nabycie broni w drodze darowizny czy spadku. Warunkiem uzyskania pozwolenia jest m.in. ukończenie 21 lat, brak zaburzeń psychicznych (potwierdza to lekarz i psycholog...

 • .... Od nadwyżki ponad tę kwotę płaci się podatek według stawki 30 proc. Art. 4a i art.1 ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn. Ważne informacje Wniosek o nabycie spadku można(...), musi się stawić w sądzie. Gdy zapadnie postanowienie w sprawie o nabycie spadku, można składać wniosek o podział tego spadku między rodzeństwo (jeśli nie będzie między Państwem zgody). Jednak...