• Informacje na temat:

  wojna w iraku 2014

Artykuły na temat: wojna w iraku 2014
 • Pracy szukać będzie można tylko pół roku. Potem Niemcy wyrzucą bezrobotnych imigrantów

  ...mieszkało 267 tys. Rumunów i 147 tys. Bułgarów. Trudno więc mówić o zalewie imigracji zarobkowej z południowej Europy. Nie pomaga też sytuacja na Bliskim Wschodzie. Eskalacja konfliktów w Syrii i Iraku (połączona z wprowadzeniem ruchu bezwizowego z krajami bałkańskimi) doprowadziła do wzrostu liczby wniosków o azyl w Niemczech. Według szacunków w 2014 r. może je złożyć nawet 200 tys. osób (dla...

 • Kalifat zorganizowanego terroru i biznesu

  Islamskie państwo skutecznie opiera się interwencji. Amerykańska ofensywa nie przyniosła dotąd spodziewanych efektów. Kalifat terroru finansowany jest m.in. ze sprzedaży ropy wydobywanej z kilkuset szybów na terenie Iraku.

 • Analitycy: Arabia Saudyjska swoimi decyzjami obniża ceny ropy

  Główne indeksy ropy naftowej spadały we wtorek na światowych rynkach, osiągając poziomy najniższe od 2011 r. Zdaniem analityków, wiele wskazuje, że Saudyjczycy poszli na wojnę z amerykańskimi łupkami.

 • Kryzys turystyczny w Egipcie, Grecji i Turcji. Skorzysta Hiszpania?

  W samym 2014 roku do Grecji w celach turystycznych wyjechało 449 tys. Polaków (dane za GUS Raport: Turystyka 2014). Dla Turcji i Egiptu analogiczne wartości wynosiły odpowiednio 348 tys. oraz 233 tys. turystów. Wstępne dane za 2015 rok pokazują spadek wyjazdów z Polski do tych krajów.

 • Donald Trump walczy z podległymi służbami. Wyniszczający konflikt z Rosją w tle

  Konflikt między Donaldem Trumpem a służbami specjalnymi i organami ścigania był od początku wpisany w tę prezydenturę. Przysłowiowa strzelba wisiała już w pierwszym akcie dramatu, za który można uznać kampanię wyborczą z 2016 r. Istnieje duże prawdopodobieństwo, iż w ostatnim akcie strzelba wystrzeli, bo stawka jest ogromna.

 • Unia Europejska szykuje się na nowy kryzys

  Unia Europejska rozpoczyna debatę na temat przeglądu wieloletniego budżetu, do którego ma dojść w tym roku. Ministrowie finansów "28" poszukują pieniędzy na niespodziewane kryzysy takie jak fala migrantów.

 • Nie ma pewności, czy zapowiadana reforma CIA będzie dogłębna, ale zdecydowanie jest spóźniona.