• Informacje na temat:

  wojny ameryki

Artykuły na temat: wojny ameryki
 • Najlepiej zarabiający celebryci w Hollywood

  ...z początkiem 2012 roku Winfrey ruszyła z własną telewizją kablową OWN - Oprah Winfrey. Ponadto jest producentką kilku programów telewizyjnych, ma własne pismo i radio. Nie dziwi więc, że ulubienica Ameryki(...) Spielberg, który w roku 2011 wyreżyserował "Czas wojny" i "Przygody Tintina". Szczęścia reżysera zapewne dopełnił fakt, że obie produkcje nominowane zostały do Oscara. Zestawienie zamykają Simon Cowell...

 • Chiny szykują się do wojny handlowej?

  "Chiny muszą być gotowe na zbliżającą się wojnę handlową z USA" - pisze w dzisiejszym komentarzu redakcyjnym chiński dziennik "Global Times".

 • Ekonomiści boją się imigrantów. Polityka otwartych granic pomoże, czy zaszkodzi gospodarce?

  ...rządzi nauką ekonomii. To także amerykański "self-made man", gwiazda uniwersytetu wywodzący się z nizin społecznych "czarnej" Ameryki i przekonany o możliwości awansu społecznego dzięki ciężkiej pracy(...) rozwiązuje wszystkich imigracyjnych problemów. Zwłaszcza tych związanych z masowymi migracjami powodowanymi pozaekonomicznymi czynnikami, takimi jak wojny. Wszyscy mieszkańcy Unii Europejskiej...

 • Trump może wyrządzić poważne szkody handlowi międzynarodowemu - "Financial Times"

  W komentarzu londyński dziennik "Financial Times" ostrzegł, że po objęciu urzędu prezydenta USA przez Donalda Trumpa jego ekipa może w ramach przedsięwzięć protekcjonistycznych inicjować wojny handlowe, szkodząc w ten sposób gospodarce światowej.

 • Kobiety ponad wszystko

  ...facto miały kobiety, które stanowiły radę kobiet wybierających owego "wodza". Mężczyźni nie mieli prawa głosu. Często się zdarzało, już w epoce kolonizacji Ameryki Północnej, że białe kobiety uciekały(...) film Juliusza Machulskiego "Seksmisja". Ale jeśli naprawdę dojdzie do wojny między światem mężczyzn i kobiet, które zwyciężą i stwierdzą, jak w filmie, że "Obecnie wszystkie stoimy twardo i pewnie na...

 • Ekonomiczne skutki wyboru Trumpa na prezydenta byłyby groźne - "FT"

  Gdyby Donald Trump został prezydentem, ekonomiczne skutki tego wyboru byłyby groźne dla Ameryki i całego świata; w USA nastałaby znów recesja - pisze na łamach poniedziałkowego "Financial Times" profesor Harvardu i były minister skarbu USA Lawrence Summers.

 • Podzielona władza supermocarstwa

  świata - także system społeczny i polityczny wielu krajów i międzynarodowy system bezpieczeństwa, na końcu przyczyniając się do wybuchu drugiej wojny światowej. Również teraz i w przyszłości Ameryka

 • Nowa moneta kolekcjonerska: 100-lecie czynu zbrojnego Polonii amerykańskiej

  Narodowy Bank Polski wprowadza dziś do obiegu monetę srebrną o nominale 10 zł "100-lecie czynu zbrojnego Polonii amerykańskiej".

 • Podczas wczorajszego spotkania Rady Generalnej Światowej Organizacji Handlu (WTO) Chiny stanęły na czele grupy państw przeciwnych amerykańskim cłom na stal i aluminium i wezwały prezydenta Donalda Trumpa, by zrezygnował z tego projektu - podały źródła w WTO.

 • Ropa może stanieć do 85 dolarów za baryłkę

  Ekonomiści ośrodka analitycznego Capital Economics przewidują, że baryłka ropy Brent crude z Morza Północnego może stanieć do 90 dolarów do końca 2015 r. i 85 dolarów do końca 2016 r. To zła wiadomość dla zadłużonych eksporterów surowca.