• Informacje na temat:

  wojska usa

Artykuły na temat: wojska usa
 • Są świetnie wykształceni. Pracują na kolei i w supermarketach

  Jak szacuje Shaun Francis, założyciel True Patriot Love Foundation (TPL), zajmującej się sprawami byłych wojskowych, w ciągu tego roku z kanadyjskiego wojska odejdzie ok. 5 tysięcy wysoko(...) odejściu z wojska. Np. wiceprezes CN Rail Keith Creel jest byłym amerykańskim wojskowym, weteranem wojny w Zatoce Perskiej. Twórcą sukcesów Chapters Inc., największej kanadyjskiej sieci księgarni jest Larry...

 • Grupa Lubawa przedstawiła najnowsze dane finansowe, wykazując 230,8 mln zł przychodów i 2,3 mln zł zysku netto za 2017 r. Są to wartości niższe od osiągniętych w rekordowym dla Grupy 2016 r.

 • Sprinterzy w maratonie

  ...pokierowania start-upem, choć nie od razu. W USA był profesorem wyższej uczelni, pracował m.in. dla PepsiCo, po powrocie do Polski był wiceprezesem Optimusa, potem wiele lat pracował w McKinseyu. I wtedy...

 • W USA powstanie chemiczny supergigant za 130 mld dolarów

  Chemiczni giganci z USA - Dow Chemical oraz DuPont ogłosili plan połączenia. Wartość transakcji to 130 miliardów dolarów.

 • Jak zarobić na amerykańskiej armii?

  Obecność amerykańskich żołnierzy w Europie Środkowej i Wschodniej jest szansą na sukces dla przedsiębiorców. Wraz z lokalizacją wojsk USA na danym terytorium, pojawia się także popyt na usługi świadczone Amerykanom.

 • Szturm na 130 miliardów

  Do rywalizacji o rekordowy budżet na modernizację uzbrojenia i wyposażenia Wojska Polskiego stanęli giganci zagraniczni i firmy polskie. Pierwsi mają kolosalny potencjał. Nasi producenci liczą, że języczkiem u wagi stanie się argument, iż rodzimy przemysł zbrojeniowy to kluczowe ogniwo w systemie obrony kraju.

 • Ropa w USA kończy drugi tydzień zwyżką cen

  Notowania ropy naftowej w USA są powyżej 71 dolarów za baryłkę, a dobiegający końca tydzień będzie dla ropy drugim z kolei ze zwyżką cen. Sytuacja na Bliskim Wschodzie się skomplikowała, a na rynkach pojawiły się w związku z tym obawy, że dostawy ropy z tego regionu mogą być zakłócone - podają maklerzy.

 • Chemiczna fuzja wystrzeliła

  Chemiczny gigant z USA DuPont łączy siły z odwiecznym rywalem - spółką Dow Chemical. Megafuzja warta jest 130 mld dolarów. Pracę w DuPont straci z tego powodu 1700 osób.

 • Turcja. Erdogan wzywa do determinacji w "odpieraniu ataków na gospodarkę"

  Turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan wezwał w sobotę swoich rodaków do "poświęcenia i determinacji" w celu "odpierania ataków na gospodarkę" pogrążonej w kryzysie walutowym Turcji.

 • "Co byś zrobił, gdybyś był prezydentem?"

  Spędziłem właśnie bardzo interesujący tydzień w Atenach i Paryżu, dwóch stolicach, z których każda musiała się zmierzyć z własną dawką dysfunkcyjnej polityki. W ramach moich licznych podróży odwiedzam rocznie ponad 30 krajów i jedno z pytań, które słyszę najczęściej, to:"Co byś zrobił, gdybyś był prezydentem?".