• Informacje na temat:

  wojsko chińskie

Artykuły na temat: wojsko chińskie
 • Różne drogi do innowacji

  Innowacje nie są proste. To długi i skomplikowany proces. Jeśli chcemy być blisko innowacji, niezbędna jest współpraca ze start-upami, centrami R&D, wojskiem, funduszami VC, akceleratorami i uczelniami. Dopiero współdziałanie wszystkich tych elementów tworzy ekosystem, który wspiera innowacje i nowe technologie.

 • SIPRI: Sankcje służą rosyjskiej zbrojeniówce

  Koncerny zbrojeniowe koncentrują się na własnym rynku. Wychodzi to na dobre rosyjskiej zbrojeniówce.

 • Ambitny plan Chin - bogate do 2050 roku

  Otwierając w tym tygodniu zjazd Komunistycznej Partii Chin, prezydent Xi Jinping akcentował sukces gospodarczy kraju. Choć gospodarka rośnie zgodnie z prognozami, komentatorzy zwracają uwagę na problemy, m.in. rosnące ceny nieruchomości i nadwyżkę mocy produkcyjnych.

 • Ostra reakcja Rosji na nowe sankcje USA

  Nowe sankcje amerykańskie wobec Rosji są działaniem wrogim i nieprzewidywalnym, przynoszącym szkodę wzajemnym stosunkom - ocenił w piątek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Zapowiedział, że Moskwa odpowie na nie zgodnie z zasadą wzajemności.

 • Turystyka Egiptu podnosi się z kolan

  20 lat temu przed świątynią Hatszepsut w Luksorze grupa ekstremistów zabiła 58 zagranicznych turystów, ale nie osłabiło to zainteresowania turystów Egiptem. Sytuacja zmieniła się po rewolucji 2011 roku, która pozbawiła władzy prezydenta Hosniego Mubaraka. Od tego czasu starożytne świątynie świecą pustkami, a kraj pogrążony jest w kryzysie ekonomicznym. Zdaniem ekspertów , siedem lat temu Egipt był pierwszy na liście najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych przez naszych rodaków.

 • Media krytykują Trumpa podczas szczytu G7

  Brytyjskie media ostro skrytykowały w poniedziałek zachowanie prezydenta USA Donalda Trumpa podczas szczytu G7 w Kanadzie. Oceniły, że zniechęca on sojuszników i zagraża stabilności światowego porządku opartego na liberalnych zasadach.

 • Wzrost napięcia politycznego na półwyspie krymskim wywołał wstrząsy giełdowych parkietów w Europie. Nie miały znaczenia opublikowane rano lepsze dane z chińskiego przemysłu ani też analogiczne, lepsze od oczekiwań wskazania przemysłu Eurolandu. Poczynania inwestorów na Starym Kontynencie od samego początku handlu skupiały się na inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę.

 • Wczoraj wojska Korei Północnej ostrzelały południowokoreańską wyspę Yeonpyeong. Świat zadał sobie pytanie o możliwość konfliktu neklearnego. Spadły notowania giełd azjatyckich, przeceny akcji odnotowano też na innych kontynentach. Podrożało złoto.