• Informacje na temat:

  wojsko polski

Artykuły na temat: wojsko polski
 • Wyślij CV i zostań szpiegiem. Tak wygląda rekrutacja do „służby w cieniu dla Polski”

  Agencja Wywiadu prowadzi intensywną rekrutację chętnych do "służby w cieniu dla Polski". Oficerowie AW kontaktują się z kandydatami nie tylko za pomocą mediów społecznościowych, lecz także na(...) w spotkaniu, na których oficerowie nakłaniali do "służby w cieniu dla Polski". Tak brzmi bowiem motto agencji. - Nasza praca ma niewiele wspólnego z tym, co widzicie w filmach o Jamesie Bondzie czy...

 • Wojsko kupuje kraby. I wyciąga wnioski z Donbasu

  W najbliższych tygodniach podpisana zostanie umowa na zakup 96 sztuk armatohaubic. To będzie największy kontrakt zbrojeniowy w tym roku.

 • ​Polski pracownik kontra robot. Czy powinniśmy się bać automatyzacji pracy?

  ..., a tym samym na ich zniknięcie z rynku pracy. Jak wynika z badań, 20 zawodów, którym w ciągu najbliższych 20 lat mechanizacja może zaszkodzić najmocniej, stanowi prawie jedną trzecią całego polskiego(...) niezmienne - ciągły niedobór specjalistów w sektorze IT, który sięga na polskim rynku nawet 30 proc.. To oni są niezbędni do procesów automatyzowania przestrzeni zawodowych, a obszarów do działania nie...

 • Dziewięć firm chce sprzedać wojsku samoloty do przewozu VIP-ów

  Dziewięć firm chce dostarczyć dwa małe samoloty do przewozu najważniejszych osób w Polsce - poinformował w piątek Inspektorat Uzbrojenia.

 • Już 50 Polaków chętnych do służby w niemieckiej policji

  Wielkim echem musiał w Polsce odbić się artykuł, jaki przed 5 tygodniami zamieścił portal "Maerkische Oderzeitung", a który omówił na swojej polskiej stronie portal Deutsche Welle.

 • Wydatki na wojsko mają coraz mniejszy wpływ na rozwój gospodarczy

  Sytuacja gospodarcza i pozostające na niezmiennym poziomie budżety państw na obronność powodują, że gospodarka światowa coraz bardziej uniezależnia się od rozwoju sektora wojskowego. Wydatki 50 państw-liderów w dziedzinie obronności będą wynosić około 1,6 bln dolarów do 2020 roku.

 • Czarna wizja rynku pracy: Etat tylko dla najlepszych. Reszta z nas będzie wegetować

  ...do mieszkań na masową skalę zaczęła trafiać w 1960 r. Telefon komórkowy to był - jak wiele innych - wynalazek przeznaczony do użytku przez wojsko - 1943 r. Zaczął się upowszechniać w 1990 r. Albo(...) wyższego rzędu. Szef Polskiej Akademii Nauk prof. Michał Kleiber nie wyklucza, że wróci, na nową, niespotykaną wcześniej skalę, zawód kaowca znanego z filmu "Rejs", tylko takiego ogólnospołecznego...

 • PGZ stawia na polski czołg

  PGZ jest na ostatnim etapie opracowania nowej strategii działania. W średnim terminie koncern do 2023 roku chce zwiększyć udział swoich spółek w realizacji zamówień na potrzeby polskiego wojska. Grupa chce być dostawcą pierwszego wyboru dla Ministerstwa Obrony Narodowej.

 • Aż 9 chętnych na jedno miejsce

  Przenoszenie jednostek, zaskakujące dymisje i plotki o mniej korzystnych regulacjach emerytalnych, zwiększyły wśród wojskowych grono niezadowolonych - ujawnia "Polska The Times".

 • Rosną wydatki na obronność na świecie. Polski przemysł zbrojeniowy liczy na umowy

  Wydatki na obronność osiągają rekordowe poziomy zarówno w Polsce, jak i na świecie. Ten globalny trend chce wykorzystać rodzimy przemysł zbrojeniowy z Polską Grupą Zbrojeniową na czele, która ma długoterminowy cel stania się globalnym dostawcą rozwiązań dla wojsk państw na kilku kontynentach. Z kolei w perspektywie najbliższych lat priorytetem jest program modernizacji polskiej armii.