• Informacje na temat:

  wojsko polskie uzbrojenie

Artykuły na temat: wojsko polskie uzbrojenie
 • Pracownicy Fabryki Broni Łucznik domagają się podwyżki

  ...i dostawcą broni dla polskiego wojska oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, na eksport i na rynek cywilny. ----------- We wrześniu "Łucznik" podpisze kontrakt na dostawę karabinków dla Wojsk Obrony(...) "Łucznika" Adam Suliga . Jak powiedział, wojsko bardziej się skłania do zakupu najnowszych karabinków MSBS niż beryli produkowanych od lat przez radomską fabrykę. Radomski zakład nadal prowadzi...

 • Polskie nowoczesne uzbrojenie na razie tylko w planach

  Gawron miał ratować stocznie, Iryda - PZL Mielec. Najwyższy czas wyciągnąć wnioski z klęsk. Eksperci mają tę wiedzę, ale potrzeba politycznej woli - stałej, ponad kadencjami rządów.

 • Ergonomia przy komputerze

  ...ekranu - inaczej nic nie przeczyta. Trzeba jednak ciągle pamiętać, że techniczne uzbrojenie komputerowego stanowiska pracy to dopiero początek stosowania ergonomii. W sumie chyba najważniejsza jest...

 • Po Patriotach czas na Homary. W grze systemy z USA i Izraela

  Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że do końca 2018 r. planuje zawarcie umowy na system artylerii rakietowej Homar. Jeśli będzie to amerykański system rakietowy HIMARS, to według danych agencji DSCA (Defense Security Cooperation Agency) wartość jednego pakietu takiego systemu dla polskiego programu Homar wyceniono wstępnie w 2017 roku na 250 mln dolarów. Cała pierwsza faza zamówienia ma

 • Armia zagranicznych interesów

  Polska w latach 2013-2022 ma wydać 130 mld zł na modernizację uzbrojenia armii. Tak duże pieniądze mogłyby nie tylko dźwignąć, ale i rozwinąć polski przemysł zbrojeniowy. Rządzący są jednak "na kursie i ścieżce", by tę szansę zaprzepaścić...

 • MON: Trwają analizy nad pozyskaniem okrętów podwodnych oraz zdolności pomostowej w tym zakresie

  - Trwa faza analityczno-koncepcyjna, która ma określić sposób pozyskania nowych okrętów podwodnych dla Marynarki Wojennej. Jednocześnie trwają prace nad pozyskaniem okrętu podwodnego w ramach rozwiązania pomostowego - poinformował wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz.

 • Przemysłowcy o warunkach przetrwania zbrojeniówki

  Zdaniem analityków rynku zbrojeniowego, polski przemysł, by przetrwać, musi włączać się od początku w prace nad zupełnie nowymi systemami, co wymaga specjalizacji. Musimy liczyć na kooperację jak było przy okazji offsetu.

 • USA zadowolone z polskiej decyzji ws pocisków Patriot

  Rząd Stanów Zjednoczonych - zadowolony z decyzji polskiego resortu obrony. Amerykański Departament Stanu podkreślił, że plan modernizacji polskich sił zbrojnych oraz poparcie zobowiązania NATO do inwestycji zbrojeniowych o wartości 2% PKB, przyczyniają się do wzmocnienia Sojuszu.

 • Macierewicz opowiada, a wojsko robi swoje. Obietnice szefa MON bez pokrycia

  Zapowiedzi ministra obrony Antoniego Macierewicza dotyczące zakupów zbrojeniowych nie pokrywają się z tym, co mówi (i robi) wojsko. Różnice w terminach dostaw idą w lata.

 • Huta Stalowa Wola zakończyła dostawę dla wojska pierwszego, wdrożeniowego dywizjonowego modułu ogniowego Regina - poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka prasowa HSW Jowita Jajdelska. W skład modułu wchodzi m.in. 24 samobieżnych haubic Krab.