• Informacje na temat:

  wpływy budżetowe

Artykuły na temat: wpływy budżetowe
 • Dyscyplina budżetowa bierze odwet na kobietach

  ...dominacji mężczyzn na rynku pracy. Tymczasem, jako że uwaga opinii publicznej zaczyna koncentrować się coraz bardziej na zadłużeniu państw i dyscyplinie budżetowej, a coraz mniej na bankowych(...) epoka dyscypliny budżetowej niesie ze sobą prawdopodobieństwo przewartościowania podstawowych założeń dotyczących solidarności i roli państwa w bogatych gospodarkach. Konieczność zaciskania pasa przez...

 • Obniżenie podatków zwiększy wpływy budżetowe

  Rząd postawił sobie za cel podniesienie dobrobytu obywateli i wzrost kapitału w rękach polskich przedsiębiorców. Można to osiągnąć tylko w jeden sposób - obniżając opodatkowanie. Potrzebne jest radykalne uproszczenie. Dzisiejszy system, dotyczący chociażby podatku VAT, liczy 1,5 mln stron przepisów i interpretacji. W takim systemie każdy przedsiębiorca jest przestępcą, chociaż o tym nie wie.

 • Nie stać nas na kolejne dni wolne od pracy

  Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan zdecydowanie sprzeciwia się ustanowieniu dnia wolnego od pracy w Święto Trzech Króli. W sytuacji słabego wzrostu gospodarczego i ogromnego deficytu finansów publicznych wprowadzanie rozwiązań ograniczających działalność gospodarczą i wpływy budżetowe jest szkodliwe.

 • Ropa naftowa, wpływy i teorie spiskowe

  Na przestrzeni minionych miesięcy nastąpił gwałtowny spadek cen ropy naftowej. Negatywnie odbija się to zwłaszcza na gospodarce Rosji, Iranu i Wenezueli. Spekulacjom i teoriom spiskowym nie ma końca.

 • Praca w Polsce od lutego będzie jeszcze droższa!

  Sejm przyjął nowelę ustawy o podwyższeniu składki rentowej. Projekt przewiduje, że składka wzrośnie z obecnych 6 do 8 procent, pracownik będzie więc płacił tak jak dotychczas 1,5 procent pensji brutto, pracodawca zaś 6,5 procent pensji brutto. Według wyliczeń rządu dodatkowe wpływy do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych z tytułu wyższej składki rentowej wyniosą około 7 miliardów w skali roku.

 • Wpływy z podatku od kopalin zostały zapisane w przyszłorocznym budżecie

  - Wpływy z podatku od kopalin są zapisane w budżecie na 2016 rok - poinformowała rzecznik ministerstwa finansów Wiesława Dróżdż.

 • W ZUS zabraknie w tym roku 5 miliardów złotych

  W tym roku wpłynie do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych o 5 mld zł mniej, niż zakłada rząd. To efekt tego, że wzrost wynagrodzeń i zatrudnienia będzie niższy, niż przyjęto przy konstruowaniu planu finansowego FUS, zawartego w ustawie budżetowej. ZUS nie wyklucza, że w drugiej połowie roku będzie więc musiał zaciągnąć kredyty w bankach, aby pokryć deficyt FUS.

 • W br. roku wpływy z podatku bankowego mogą być o 10 proc. wyższe niż planowano

  Wpływy z podatku bankowego w 2017 r. mogą być wyższe o 10 proc. niż założono w budżecie - ocenił w środę wiceszef resortu finansów Wiesław Janczyk. W ustawie budżetowej na br. założono, że kwota z tytułu podatku od instytucji finansowych wyniesie 3,9 mld zł. Wiceminister dodał, że podatek od sklepów wielkopowierzchniowych na razie nie zostanie wprowadzony.

 • Płaca minimalna - wady i zalety

  ...widzenia pracowników, ale również państwa, gdyż zmniejszają się wpływy z podatków do budżetu, a osoby potencjalnie bezrobotne korzystają z nieprzysługujących im zasiłków socjalnych. - wyższe ceny(...) zbyt wysokie i nie mają przełożenia na wzrost produktywności. - problemy budżetowe - wysokość wynagrodzenia minimalnego jest punktem odniesienia dla innych pensji, nie tylko w sektorze prywatnym, ale...

 • UE: Fiasko rozmów budżetowych

  Fiaskiem zakończyły się negocjacje nad budżetem Unii na przyszły rok. Wczoraj upłynął termin osiągnięcia porozumienia w tej sprawie między Parlamentem Europejskim a państwami członkowskimi.