• Informacje na temat:

  wprost lista

Artykuły na temat: wprost lista
 • Czarne listy pracowników podzieliły i pohamowały HR-owców

  ...bardziej wstrzemięźliwa w wypowiadaniu się na temat szczegółów ich pracy, po wypowiedzi Stanisława Szweda, wiceministra pracy, że zarówno tworzenie jak i dzielenie się czarnymi listami nie powinno mieć miejsca. Część HR-owców mówi jednak wciąż wprost: "Robimy czarne listy i będziemy je robić. To potrzebne narzędzie pracy".

 • Czarna lista kopalń do zamknięcia. 15 tys. miejsc pracy zagrożonych

  Ministerstwo Energii przyjrzało się kopalniom węgla kamiennego i wytypowało zakłady do zamknięcia - wynika z informacji "DGP". Nie ma jednak pomysłu, jak tę informację przekazać opinii publicznej. Kopalnie, o których mowa, zatrudniają 15 tys. ludzi, a średnia strata na tonie węgla, jaką przyniosły w 2015 r., to 87 zł wobec 27 zł w całej branży - wynika z naszych obliczeń.

 • Przywileje wybranych grup zawodowych w Polsce

  Górnicy, nauczyciele, kolejarze, policjanci, żołnierze – lista zawodów uprzywilejowanych w Polsce jest długa. Ustawodawca zapewnił im szereg dodatkowych praw – od wcześniejszych emerytur, poprzez dodatkowe pensje, krótszy wymiar pracy czy dodatkowe urlopy.

 • Eksportowa wizytówka kraju idzie na sprzedaż

  Kontrolę nad Solarisem mogą przejąć europejscy potentaci w produkcji autobusów, fundusze private equity lub Polski Fundusz Rozwoju z partnerem biznesowym. - Jest już krótka lista siedmiu podmiotów, które prowadzą proces due diligence.

 • ...wcześniej, bo chwilę zajmie kontrola bezpieczeństwa przy wejściu oraz znalezienie sali rozpraw. Informacji szukamy na tzw. wokandzie. Jest to lista spraw, które w danym dniu rozpatrywane są przez sąd(...) wprost przeznaczone są dla publiczności. Każdy, kto zwraca się do sądu powinien wstać (chyba że sąd zezwoli na pozostawanie w pozycji siedzącej, np. ze względu na wiek, czy chorobę), podobnie należy...

 • Kolacja w najlepszej restauracji na świecie kosztuje 1300 zł

  Wielomiesięczne kolejki oczekiwania i czterocyfrowy rachunek za kolację, to cena, którą trzeba zapłacić za skosztowanie najlepszych kuchni na świecie. Poznaliśmy listę najlepszych restauracji na świecie wg akademii Diners Club. Lion's Bank postanowił sprawdzić ich ofertę.

 • ...niektóre banki stosowały zapisy w umowach kredytowych, które były skrajnie niekorzystne dla klientów. Mówiąc wprost – naruszały interesy konsumentów. Najgłośniejszym przykładem jest tu mBank(...) z mocy prawa mogły stosować także inne banki. Lista banków, na które złożono najwięcej skarg związanych z tzw. kredytami walutowymi, jest następująca: mBank, Getin Noble Bank, Millennium Bank, Bank...

 • Polska liczy na Plan Junckera

  Ministerstwo Rozwoju opublikowało listę państwowych inwestycji, które potencjalnie mogą liczyć na finansowanie z tak zwanego Planu Junckera, którego celem jest pobudzenie europejskiej gospodarki. Znajduje się na niej 47 propozycji o wartości prawie 81 miliardów złotych.

 • .../jej siły. Powiem wprost – nawet jeżeli bliska nam starsza osoba skłania się do takiego rozwiązania, to – poza sytuacjami naprawdę, ale to naprawdę wyjątkowymi – po prostu nie wypada tego proponować...

 • Nowa ustawa konsumencka - kres telemarketingu czy nowy początek?

  Polskie prawo coraz bardziej chroni konsumenta. Pierwszym krokiem była nowelizacja ustawy o ochronie danych osobowych, wzmacniająca znaczenie administratora bezpieczeństwa informacji (dotycząca również konsumentów). Kolejnym etapem tych działań jest wprowadzona w życie 25 grudnia 2014 r. tzw. ustawa konsumencka, która narzuca dodatkowe obowiązki m.in. sprzedawcom internetowym oraz telemarketerom, niejednokrotnie wykluczające kontynuację ich dotychczasowego modelu biznesowego.