• Informacje na temat:

  wrocław inwestycje mieszkaniowe

Artykuły na temat: wrocław inwestycje mieszkaniowe
 • Lublin: Powstanie największy kompleks biurowy w regionie

  .... - Lublin jest w grupie miast drugiego wyboru. Nie będziemy Krakowem, Wrocławiem, Poznaniem czy Warszawą, ale jeśli chodzi o drugi wybór, to znaleźliśmy się w gronie Katowic, Szczecina, Bydgoszczy, Łodzi...

 • Wrocławski rynek mieszkaniowy - sprawdzamy ceny

  Wrocław to trzeci (po Warszawie i Krakowie) największy rynek nieruchomości mieszkaniowych w Polsce. Cechuje się bogatą ofertą, zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym oraz dużym zróżnicowaniem cenowym.

 • Pierwsze pół roku specustawy mieszkaniowej

  W lutym minie pierwsze pół roku funkcjonowania specustawy mieszkaniowej, a właściwie ustawy z 5 maja 2018 r. o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących. Dla kogo zmiany okazały się korzystne, a kto na tym stracił? - na to pytanie odpowiada Bartosz Antos, dyrektor ds. nieruchomości w firmie Saveinvest Sp. z o.o.

 • W miastach nie chcą wysokich bloków

  Specustawa mieszkaniowa, czyli właściwie ustawa z 5 maja 2018 r. o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących, która weszła w życie w sierpniu 2018 r., wywołała burzliwe dyskusje na temat rynku mieszkaniowego w Polsce. W dużych miastach, z obawy przed "zalewem" deweloperskimi blokami, samorządowcy rozpoczęli rozmowy na temat wprowadzenia

 • Hossa na rynku mieszkaniowym napędza sprzedaż ziemi. Inwestorzy chętnie kupują też grunty pod biura i hotele

  Zainteresowanie działkami przeznaczonymi pod inwestycje mieszkaniowe przewyższa podaż i napędza wzrost cen. Dzięki dobrym wynikom sprzedaży mieszkań deweloperzy dysponują pieniędzmi na budowę własnych banków ziemi.

 • Budownictwo mieszkaniowe czeka spowolnienie

  W okresie pierwszych dziesięciu miesięcy 2018 roku oddano do użytkowania więcej mieszkań niż przed rokiem. Wzrosła również liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym oraz liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto.

 • Rynek mieszkaniowy kwitnie. Deweloperzy nie przestają inwestować

  Boom mieszkaniowy trwa. Od stycznia do maja deweloperzy oddali do użytku mniej więcej tyle samo mieszkań, ile przed rokiem. Jednak uzyskali pozwolenia na budowę o ponad 50 proc. więcej lokali niż w analogicznym okresie rok temu. Deweloperzy mnożą inwestycje i choć zaciągają na te cele nowe zobowiązania, to według analizy Domu Maklerskiego Navigator ich finanse są stabilne. Sprzyja temu wciąż

 • Gdzie jest najdrożej - top rynków mieszkaniowych na świecie?

  W czołówce najdroższych rynków mieszkaniowych na świecie od lat pozostają te same lokalizacje. W Azji prym wiedzie Hongkong i Singapur, w Europie Londyn czy Monako, w USA - Nowy Jork. Ceny mieszkań w światowej czołówce mogą przyprawić o prawdziwy zawrót głowy.

 • Które nasze miasta rozwijają się najszybciej?

  Informacje o wzroście gospodarczym, zwykle są podawane w kontekście całego kraju. Takie dane dotyczące pojedynczych miast, stanowią prawdziwą rzadkość.

 • Jakie mieszkania są najlepsze pod inwestycję?

  Kupno mieszkania, które co miesiąc ma przynosić określone zyski, nie jest łatwym zadaniem, jednakże coraz więcej Polaków decyduje się na tę formę inwestowania. Czym kierować się przy wyborze mieszkania pod inwestycję?