• Informacje na temat:

  wschodnia ukraina mapa

Artykuły na temat: wschodnia ukraina mapa
 • Radziwiłł: Wynagrodzenia dla rezydentów w formie stypednium. Jeśli wyjadą, musieliby oddać pieniądze

  ...o uwarunkowaniach unijnych - nie możemy za mocno upraszczać prawa, gdyż dając prawo wykonywania zawodu w Polsce, dajemy je również w pozostałych państwach Unii. Ukraina boi się, że to będzie oznaczać drenaż ich...

 • W 2015 roku globalny rynek turystyczny urósł o 4,4 proc.

  Jak się ma turystyka w dobie zamachów i konfliktu w Syrii czy na Ukrainie? Które kraje żyją niemal wyłącznie z przyjezdnych? Które są najczęściej odwiedzane przez turystów? Które państwa znaczą coraz więcej na turystycznej mapie świata? Gdzie turyści niemal w ogóle nie zaglądają?

 • Rola Polski na transportowej mapie Europy byłaby większa, gdyby powstały u nas nowoczesne huby logistyczne. Pytanie: jak wykreować taki europejski węzeł?

 • W tym roku Ryanair oferuje 200 tras polskim pasażerom

  - Irlandzki Ryanair w tym roku ma latać na 200 trasach z 13 polskich lotnisk i planuje przewieźć ponad 11 mln pasażerów - poinformował w środę Juliusz Komorek z Ryanaira. Dodał, że z lotniska w Modlinie linia uruchomi cztery nowe trasy.

 • Miliardy na szklane domy

  Zagraniczne fundusze inwestycyjne w 2015 r. wydały na biurowce, centra handlowe i magazyny nad Wisłą ponad 4 mld euro i kupują dalej. Problemem polskiego rynku nie jest brak chętnych, lecz zbyt mała liczba atrakcyjnych nieruchomości na sprzedaż.

 • Czarne chmury nad projektem dyrektywy UE wymierzonej w Nord Stream 2

  Austria, która 1 lipca objęła przewodnictwo w Radzie UE, zapewne nie będzie spieszyć się z pracami nad unijną dyrektywą gazową, która wymierzona jest w Nord Stream 2 - powiedział dziennikarzom unijny dyplomata. - To zła wiadomość dla Polski - wskazał inny.

 • - Firmy jadą na Expo do Kazachstanu z konkretną ofertą - mówi Interii Andrzej Stefański, komisarz generalny Sekcji Polskiej Astana EXPO 2017, który podkreśla, że Kazachstan można uznać dzisiaj za doskonały przykład polskiego sukcesu eksportowego. Przypomina także, że Polskę i Kazachstan na przestrzeni lat łączyły nie tylko stosunki gospodarcze, ale również historia. - Niestety zbyt często o rysie martyrologicznym - dodaje.

 • Konflikt polityczny na Ukrainie powoduje, że wszelkie nasze kontakty - także gospodarcze - ze wschodnim sąsiadem podszyte są niepewnością, czy rozmówca z tamtej strony na pewno jest właściwym człowiekiem.

 • W ostatnich dniach polski rynek giełdowy nie może pochwalić się dobrym zachowaniem swoich indeksów, a to za sprawą przede wszystkim coraz bardziej niepokojących doniesień zza naszej wschodniej granicy, gdzie dochodzi do kolejnych dążeń separatystycznych, które spotykają się z reakcją rządu w Kijowie. Dzisiejsza sesja rozpoczęła się od próby zniwelowania słabego fixingu kończącego wczorajszy dzień.