• Informacje na temat:

  wskaźnik inflacji 2015 gus

Artykuły na temat: wskaźnik inflacji 2015 gus
 • Będą podwyżki dla budżetówki. Rząd znalazł 2 mld zł

  Pod koniec czerwca poznamy założenia makroekonomiczne do budżetu na 2017 r. Wszystko wskazuje na to, że wskaźnik wzrostu płac zostanie zamrożony. Podwyżki, jeśli się pojawią, będą miały charakter(...) danych GUS przeciętna pensja wynosi 4350 zł i co roku wzrasta o blisko 100 zł. Płace w samorządach zależą już od wewnętrznej polityki kierowników urzędów, którzy za sprawą radnych mogą zdecydować się...

 • GUS: Inflacja w listopadzie wyniosła 2,5 proc. licząc rok do roku

  Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w listopadzie wzrosły rdr o 2,5 proc., a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 0,5 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny. Najbardziej podrożały artykuły w grupie "mleko, sery i jaja" (przeciętnie o 4,9 proc. , w tym jaja - o 30,0 proc. , jogurty, śmietana, napoje i desery mleczne - o 1,4 proc. , sery i twarogi - o 0,7 proc. Po raz pierwszy od pięciu lat inflacja osiągnęła poziom określony przez NBP jako cel inflacyjny.

 • Mrowiec z Pekao SA: Trzeba zrobić porządek na naszym rynku pracy

  ...z kolei popatrzymy na średnią dynamikę płac w poszczególnych latach rok do roku, to w 2015 r. było to 3,5 proc., w 2016 - 4,1 proc., w 2017 r. - 5,6 proc. Licząc procent składany daje to wzrost płac prawie o 14 proc. przez te trzy lata - a pamiętajmy, że w 2015 i 2016 mieliśmy deflację, a w 2017 inflacja na koniec roku wyniosła zaledwie 2 proc. Tak więc - oczywiście patrząc średnio - pracownik...

 • W sierpniu ceny spadły o 0,8 proc. rok do roku i o 0,2 proc. miesiąc do miesiąca - GUS

  w poniedziałek w komunikacie Główny Urząd Statystyczny. Najbardziej potaniały odzież i obuwie, o 2,5 proc. w porównaniu z lipcem. To dane odpowiadające opublikowanemu przez GUS pod koniec sierpnia tzw. szybkiemu szacunkowi inflacji.

 • Podwyżek jak na lekarstwo

  ...szkół wyższych. Rząd obiecał im już nominalny wzrost płac o 9,14 proc. rocznie, w latach 2013 - 2015 w sumie mają wzrosnąć o 30 proc. I to ma być jedyny wyjątek. Regułą ma być zamrożenie funduszu płac w centralnej sferze budżetowej, i to do roku 2015. Pozornie brzmi to groźnie. Rzeczywiście byłby to już piąty rok z rzędu, kiedy fundusz miałby być na tym samym poziomie. Ale czy to musi oznaczać brak...

 • Inflacja w VI wyniosła rdr -0,8 proc., zaś mdm 0,2 proc. - szacunek flash GUS

  W czerwcu nadal mieliśmy do czynienia z deflacją liczoną rok do roku - wyniosła 0,8 proc., ale w ujęciu miesięcznym kolejny miesiąc z rzędu obserwujemy nieznaczny wzrost cen, tym razem o 0,2 proc. - wynika z czwartkowego tzw. szybkiego szacunku GUS.

 • Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o inflacji w listopadzie

  Główny Urząd Statystyczny poinformował, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych w listopadzie spadły o 0,6 proc. rok do roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny spadły o 0,1 proc. Analitycy spodziewali się spadku cen o 0,5 proc. w ujęciu rok do roku.

 • Ceny towarów i usług wciąż spadają

  Inflacja w maju wyniosła -0,9 proc. (licząc rok do roku), zaś w stosunku do kwietnia 0,0 proc. - poinformował GUS.

 • Na spadku cen w 2015 roku skorzystali prawie wszyscy

  GUS podał w piątek, że spadek cen towarów i usług konsumpcyjnych w grudniu 2015 wyniósł 0,2 proc. w stosunku do listopada 2015 r. i 0,5 proc. w porównaniu z grudniem 2014 r. Średniorocznie ceny spadły o 0,9 proc.

 • GUS podał ważne dane o inflacji

  Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w lutym spadły o 1,6 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny spadły o 0,1 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny. Mimo ogólnego spadku cen, więcej trzeba było płacić za alkohol i wyroby tytoniowe.