• Informacje na temat:

  wskaźnik inflacji budowlanej

Artykuły na temat: wskaźnik inflacji budowlanej
 • Starczewska-Krzysztoszek: Bezrobocie spadnie, będą podwyżki

  ...do jakiego poziomu bezrobocie może zejść w tym roku? - Myślę, że możemy się spodziewać spadku wskaźnika bezrobocia do poziomu około 11 procent, ale musimy pamiętać także o tym, że mamy w tym roku(...) w sektorze przedsiębiorstw wzrosły o 4 procent. Przy braku inflacji oznacza to, że realnie w naszych kieszeniach zostało 4 procent. Takiego realnego wzrostu wynagrodzeń nie mieliśmy nawet...

 • Lawinowo rośnie liczba upadłości w branży budowlanej

  Lawinowo rośnie liczba upadłości w branży budowlanej. Sytuacja przedsiębiorstw szybko się pogarsza. W I półroczu tego roku liczba upadłości firm tego sektora wzrosła w ciągu roku o 18 proc., Problemem są rosnące koszty pracy i zadłużenie firm oraz szybki wzrost cen materiałów.

 • Setki tysięcy Ukraińców to za mało. Demograficzna bomba na rynku pracy tyka

  ...najwyższą wartością w Unii Europejskiej. W perspektywie najbliższych kilkudziesięciu lat wskaźnik obciążenia demograficznego (relacja osób powyżej 64. roku życia do ludności w wieku produkcyjnym) niemal(...) narastania żądań płacowych, a następnie również wzrostu inflacji. Od kilku miesięcy dynamika wynagrodzeń wyraźnie przyspiesza, stopa bezrobocia jest na rekordowo niskim poziomie, a firmy otwarcie...

 • Rosną ceny! GUS podał dane o inflacji

  Inflacja w kwietniu wyniosła rok do roku 2,2 proc., a miesiąc do miesiąca 1,1 proc. - wynika z szybkiego szacunku inflacji GUS.

 • Na północy wyższych pensji nie będzie

  ...2013-2015 ich wynagrodzenia mają wzrosnąć o 30 proc. Emeryci natomiast mogą spodziewać się podwyżki co rok o wskaźnik inflacji powiększony o 20 proc. wzrostu średniego wynagrodzenia. Ale ponieważ wzrost(...). w Polskiej Grupie Energetycznej. - Nie wiadomo o ile, ale organizacje związkowe wynegocjowały podwyżki co najmniej o wskaźnik inflacji - powiedział Roman Michalski, szef Ogólnopolskiego Forum...

 • Jak inflacja zmieniła ceny mieszkań w Europie?

  Eurostat niedawno opublikował dane o cenach mieszkań na Starym Kontynencie w 2018 r. Eksperci RynekPierwotny.pl sprawdzili natomiast, jak ceny europejskich lokali i domów zmieniły się w długiej perspektywie (lata 2008 - 2018).

 • 38,4 tys. pracowników pójdzie na bruk

  Witold Orłowski o opublikowanych we wtorek przez Główny Urząd Statystyczny danych m.in. bezrobociu i o sprzedaży detalicznej w lutym 2011 r.: - Wskaźnik bezrobocia w lutym nie powinien niepokoić, bo jest to dość normalne, że bezrobocie sezonowo wzrasta. W lutym nie tworzą się miejsca pracy w budownictwie. Jak ruszają prace budowlane w kwietniu, w maju, wskaźnik bezrobocia wyraźnie się obniża. Mamy...

 • Ceny w górnictwie rosną nadal

  Sprzedaż detaliczna liczona w cenach bieżących wzrosła w grudniu o 6 procent licząc rok do roku. Wskaźnik liczony w cenach stałych wzrósł o 5,2 procent. Taką informację podał Główny Urząd Statystyczny. Poinformował też, że produkcja przemysłowa w grudniu 2017 roku wzrosła o 2,7 procent w stosunku do grudnia 2016 roku.

 • Główny Urząd Statystyczny podał dane o produkcji przemysłowej w październiku

  Produkcja przemysłowa w październiku 2018 r. wzrosła o 7,4 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 9,9 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny. Rynek oczekiwał wzrost licząc rok do roku, o 6,7 procent.

 • Spekulanci zagrali pod Fed?

  Zgodnie z oczekiwaniami rynku, FOMC (Komitet Otwartego Rynku, odpowiednik polskiej RPP) pozostawił dzisiaj główną stopę procentową w przedziale 1,50-1,75 proc. Po ogłoszeniu wskaźnika inflacji na poziomie celu 2 proc. w marcu (wskaźnik był poniżej celu od kwietnia 2012 r.), FOMC może podnieść stopy jeszcze dwu-, trzykrotnie przed końcem 2018 r.