• Informacje na temat:

  wskaźnik inflacji gus 2011

Artykuły na temat: wskaźnik inflacji gus 2011
 • Stopa bezrobocia na koniec 2011 roku niższa niż 11 proc. - Fedak

  Stopa bezrobocia na koniec 2011 roku powinna być niższa niż 11 proc. - poinformowała minister pracy Jolanta Fedak. Jej zdaniem, nie ma obaw, aby wysoki odczyt inflacji za marzec spowodował nadmierny wzrost wynagrodzeń.

 • GUS: Inflacja w listopadzie wyniosła 2,5 proc. licząc rok do roku

  Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w listopadzie wzrosły rdr o 2,5 proc., a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 0,5 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny. Najbardziej podrożały artykuły w grupie "mleko, sery i jaja" (przeciętnie o 4,9 proc. , w tym jaja - o 30,0 proc. , jogurty, śmietana, napoje i desery mleczne - o 1,4 proc. , sery i twarogi - o 0,7 proc. Po raz pierwszy od pięciu lat inflacja osiągnęła poziom określony przez NBP jako cel inflacyjny.

 • W końcu lipca br. liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wynosiła 1 mln 953,2 tys. i obniżyła się w porównaniu z poprzednim miesiącem o 11,2 tys., ale była wyższa w skali roku o 90 tys. (o 0,5 pkt proc.) - podał GUS. 53,2 proc. zarejestrowanych bezrobotnych to kobiety.

 • GUS: Inflacja w styczniu wyniosła rok do roku 1,8 proc.

  Ceny towarów i usług, licząc rok do roku, wzrosły w styczniu o 1,8 proc. W porównaniu z grudniem '16 ceny wzrosły o 0,4 proc. - podał w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny. Rosły ceny żywności, prądu czy paliw. Spadły z kolei ceny ubrań czy sprzętu informatycznego.

 • Czy grozi nam szok cenowy? Nie wpadajmy w panikę!

  Stabilizacja stóp procentowych na obecnym poziomie jest zasadna - uważa Elżbieta Chojna-Duch z Rady Polityki Pieniężnej. Jej zdaniem od lipca wskaźnik inflacji powinien zacząć się powoli obniżać, a w perspektywie 12 miesięcy inflacja powinna osiągnąć poziom celu 2,5 proc.

 • CPI Inflacja za czerwiec
 nie zakoczyła

  Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w czerwcu spadły o 0,8 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 0,2 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny. Rynek spodziewał się właśnie odczytu na tym poziomie.

 • 38,4 tys. pracowników pójdzie na bruk

  Z danych GUS wynika, że 325 zakładów pracy zadeklarowało zwolnienie w najbliższym czasie 38,4 tys. pracowników.

 • Gospodarka - słabsze dane podał GUS

  Produkcja przemysłowa w lutym wzrosła o 1,2 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła o 0,9 proc. Sprzedaż detaliczna w lutym wzrosła natomiast o 7,3 proc. w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym spadła o 2,7 proc. - podał poinformował Główny Urząd Statystyczny. Słabsze dane dynamiki produkcji przemysłowej wynikają z negatywnego układu kalendarza.

 • Nasza płaca minimalna rośnie w oczach?

  ...minimalna wzrosła jedynie o 11 proc.. - W zasadzie od 2007 roku nie była podnoszona nawet o wskaźnik inflacji - uzupełnia ekspert i dodaje, że w okresie kryzysowym podwyżki płac minimalnych zostały(...). _ _ _ _ Według danych GUS W 2011 dochód rozporządzalny na osobę spadł o 1,4 proc. rdr i wyniósł 1.227 zł i był to pierwszy spadek po sześciu latach wzrostu - podał GUS "W 2011

 • Nasza droga żywność

  Eksperci uspokajają: wkrótce opadnie największa fala wzrostu cen owoców i warzyw, mięsa, masła i innych produktów. Drożej już nie będzie, ale era taniej żywności też należy do przeszłości. Ekonomiści z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej prognozują, że już w czwartym kwartale tego roku nastąpi wyhamowanie wzrostu cen żywności.