• Informacje na temat:

  wskaźnik inflacji na 2014

Artykuły na temat: wskaźnik inflacji na 2014
 • Tegoroczna waloryzacja emerytur i rent będzie dokonana w podobny sposób jak w roku ubiegłym. Emerytury i renty wzrosną o średnioroczny wskaźnik inflacji i 20 proc. realnego wzrostu płac.

 • CPI Inflacja za czerwiec
 nie zakoczyła

  Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w czerwcu spadły o 0,8 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 0,2 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny. Rynek spodziewał się właśnie odczytu na tym poziomie.

 • Związki zawodowe: Płaca minimalna w 2014 r. powinna wynosić 1720 zł

  Płaca minimalna w 2014 r. powinna wynosić 1720 zł (obecnie wynosi 1600 zł brutto) - to wspólne stanowisko związków zawodowych reprezentowanych w Komisji Trójstronnej - podał szef FZZ Tadeusz Chwałka. Wyliczenia MPiPS mówią o poziomie 1680 zł na 2014 r.

 • Zgodnie z danymi GUS inflacja CPI w kwietniu wzrosła do -1,1% r/r wobec -1,5% w marcu, co było powyżej naszej prognozy, zgodnej z konsensusem rynkowym (-1,2%). Do zwiększenia inflacji CPI przyczyniło się przede wszystkim oddziaływanie efektów niskiej bazy sprzed roku dla jej wszystkich, trzech składowych - cen żywności, cen nośników energii (w tym paliw) oraz inflacji bazowej.

 • Płaca minimalna w krajach Unii Europejskiej

  ...uwzględnieniu wskaźnika inflacji, wzrosła aż o 52 proc. Polska należy do grupy 20 państw, w których wartość realna wynagrodzenia minimalnego, po uwzględnieniu wskaźnika inflacji, wzrosła. Wzrost ten wyniósł(...) ze wskaźników makroekonomicznych mających wpływ na kształt płacy minimalnej. W 2016 roku Polska zajmowała 14. miejsce w UE pod względem wynagrodzenia minimalnego, a 16. pod względem poziomu PKB na...

 • Najważniejsze liczby 2014 roku

  Od 2004 zł przeciętnej emerytury, poprzez prawie pół biliona złotych zadłużenia Skarbu Państwa, aż do 700 000 mieszkań w budowie GERDA BROKER przedstawia szesnaście kluczowych liczb, za które zapamiętamy rok 2014.

 • ...i pomieszczeń wspólnego użytkowania, opłaty za windę, antenę zbiorczą, domofon itp. Podniesienie czynszu usprawiedliwia również uwzględnienie wskaźnika inflacji. Właściciel domu ma prawo doliczyć swój(...) użytkowej budynku na ich terenie. Na przykład w Warszawie do końca marca 2014 roku wynosi on 5258 zł. Roczny czynsz za m2 w stolicy nie może przekraczać 3 proc. wartości tego wskaźnika, czyli 157,74

 • W grudniu ubiegłego roku ceny spadły o 1,0 proc. w porównaniu do grudnia poprzedniego roku i o 0,3 proc. w stosunku do listopada 2014 r. - poinformował w czwartek w komunikacie GUS. Biorąc pod uwagę średnioroczną inflację w 2014 r. - ceny nie zmieniły się.

 • Płace w administracji zamrożone, bo są wysokie

  ...zamrożone do końca 2016 r. Jest to jedyna grupa pracowników sektora publicznego, która od 2009 r. nie otrzymała podwyżek nawet o wskaźnik inflacji. Trzy lata temu kancelaria premiera obiecywała, że odmrożenie płac nastąpi od 2015 r. Decyzja resortu finansów okazała się inna. Wyższe pensje dostaną za to pracownicy samorządowi. Według planu finansowego wzrosną one o wskaźnik inflacji. C.d. zamrożenia...

 • Inflacja pierwszym sygnałem globalnego ożywienia

  Widoczne od pewnego czasu nasilenie tendencji inflacyjnych przyjęto z uczuciem ulgi i uznano za dowód ożywienia w globalnej gospodarce. Umiarkowany optymizm sygnalizują także w wielu przypadkach dane makroekonomiczne. W ślad za tymi symptomami poprawy idą także prognozy, choć wróżą raczej powolny powrót koniunktury. Mocniejsze przyspieszenie ma być według ekonomistów udziałem krajów rozwijających się, w tym także Polski.