• Informacje na temat:

  wskaźnik inflacji na 2014 rok

Artykuły na temat: wskaźnik inflacji na 2014 rok
 • Tegoroczna waloryzacja emerytur i rent będzie dokonana w podobny sposób jak w roku ubiegłym. Emerytury i renty wzrosną o średnioroczny wskaźnik inflacji i 20 proc. realnego wzrostu płac.

 • Najważniejsze liczby 2014 roku

  Od 2004 zł przeciętnej emerytury, poprzez prawie pół biliona złotych zadłużenia Skarbu Państwa, aż do 700 000 mieszkań w budowie GERDA BROKER przedstawia szesnaście kluczowych liczb, za które zapamiętamy rok 2014.

 • Związki zawodowe: Płaca minimalna w 2014 r. powinna wynosić 1720 zł

  Płaca minimalna w 2014 r. powinna wynosić 1720 zł (obecnie wynosi 1600 zł brutto) - to wspólne stanowisko związków zawodowych reprezentowanych w Komisji Trójstronnej - podał szef FZZ Tadeusz Chwałka. Wyliczenia MPiPS mówią o poziomie 1680 zł na 2014 r.

 • Co Saxo Bank prognozował w 2014 roku

  Zdaniem ekonomistów Saxo Banku w 2014 roku czeka nas scenariusz dość głębokiego i wszechstronnego kryzysu. np. Japonia anuluje swój dług publiczny. Oto szczegóły.

 • Szef „Solidarności”: Płaca minimalna w 2019 r. - 2255 zł

  ...półrocza 2014 r.". Zdaniem "S", przedstawiona przez rząd propozycja dotycząca wzrostu wynagrodzeń w budżetówce "wymaga dalszych ustaleń". - Szczególnie w zakresie ustalenia wskaźnika wzrostu wynagrodzeń(...) bazowa (miałaby zostać zwiększona o wskaźnik inflacji). W przypadku tzw. pracowników niemnożnikowych rząd zaproponował wzrost funduszu wynagrodzeń. W instytucjach, których pracownicy - w wyniku...

 • Inflacja pierwszym sygnałem globalnego ożywienia

  Widoczne od pewnego czasu nasilenie tendencji inflacyjnych przyjęto z uczuciem ulgi i uznano za dowód ożywienia w globalnej gospodarce. Umiarkowany optymizm sygnalizują także w wielu przypadkach dane makroekonomiczne. W ślad za tymi symptomami poprawy idą także prognozy, choć wróżą raczej powolny powrót koniunktury. Mocniejsze przyspieszenie ma być według ekonomistów udziałem krajów rozwijających się, w tym także Polski.

 • Rząd obiecuje podwyżki? Samorządy: To my też

  ...- mówi Marta Bartoszewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Olsztynie. Kraków na razie deklaruje na przyszły rok waloryzację wynagrodzeń o wskaźnik inflacji (teraz mamy deflację). Z kolei Gdańsk(...) z płacami". 4195,63 zł wynosiła średnia płaca brutto w administracji samorządowej w 2014 r. Niektóre samorządy mają już jednak dość skonkretyzowany plan podwyżek. Przykładowo Kielce biorą pod uwagę...

 • Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o inflacji w listopadzie

  Główny Urząd Statystyczny poinformował, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych w listopadzie spadły o 0,6 proc. rok do roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny spadły o 0,1 proc. Analitycy spodziewali się spadku cen o 0,5 proc. w ujęciu rok do roku.

 • Płace w administracji zamrożone, bo są wysokie

  ...zamrożone do końca 2016 r. Jest to jedyna grupa pracowników sektora publicznego, która od 2009 r. nie otrzymała podwyżek nawet o wskaźnik inflacji. Trzy lata temu kancelaria premiera obiecywała, że odmrożenie płac nastąpi od 2015 r. Decyzja resortu finansów okazała się inna. Wyższe pensje dostaną za to pracownicy samorządowi. Według planu finansowego wzrosną one o wskaźnik inflacji. C.d. zamrożenia...

 • Nie ma strachu - inflacja do nas wróci w chwale!

  - Ujemny wskaźnik cen w Polsce można traktować jako zjawisko przejściowe - ocenia członek zarządu NBP Andrzej Raczko. Dodaje, że inflacja do Polski wróci.