• Informacje na temat:

  wskaźnik inflacji za okres styczeń czerwiec 2013 w polsce

Artykuły na temat: wskaźnik inflacji za okres styczeń czerwiec 2013 w polsce
 • GUS: Inflacja w styczniu wyniosła rok do roku 1,8 proc.

  Ceny towarów i usług, licząc rok do roku, wzrosły w styczniu o 1,8 proc. W porównaniu z grudniem '16 ceny wzrosły o 0,4 proc. - podał w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny. Rosły ceny żywności, prądu czy paliw. Spadły z kolei ceny ubrań czy sprzętu informatycznego.

 • Szybki szacunek* wskaźnika cen konsumpcyjnych za grudzień 2017 r.

  W grudniu 2017 roku ceny towarów i usług konsumpcyjnych były wyższe niż przed rokiem w tym samym czasie o 2 procent - wynika z szybkiego szacunku, który opublikował Główny Urząd Statystyczny. W listopadzie inflacja liczona rok do roku wyniosła 2,5 procent. Ostateczne dane za grudzień będą opublikowane 16 stycznia.

 • Gospodarka - słabsze dane podał GUS

  Produkcja przemysłowa w lutym wzrosła o 1,2 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła o 0,9 proc. Sprzedaż detaliczna w lutym wzrosła natomiast o 7,3 proc. w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym spadła o 2,7 proc. - podał poinformował Główny Urząd Statystyczny. Słabsze dane dynamiki produkcji przemysłowej wynikają z negatywnego układu kalendarza.

 • Fed ogłosił decyzję w sprawie stóp procentowych!

  Amerykański bank centralny zgodnie z przewidywaniami podniósł podstawową stopę procentową o 25 punktów bazowych czyli o ćwierć punktu procentowego. Obecnie główna stopa procentowa za oceanem waha się między od 0,50-0,75 proc. z 0,25-0,50 proc. - poinformował Fed po zakończeniu posiedzenia. Decyzja była jednogłośna.

 • Spadająca inflacja pomoże hossie?

  Warszawski parkiet nie reaguje na żadne pozytywne sygnały i bodźce. Nie zadziałały obniżki stóp procentowych, inwestorzy nie bardzo wierzą w mającą nadejść wkrótce poprawę sytuacji w gospodarce. W przeszłości zwyżkom pomagała niska inflacja. Tym razem może być podobnie.

 • Patrząc na szybujące wskaźniki cen w większości krajów, w tym w Polsce, trudno być optymistą. Jednak są przesłanki by sądzić, że najgorsze mamy już za sobą.

 • GUS: Wynagrodzenie w styczniu rdr wzrosło o 3,4 procent

  Przeciętne wynagrodzenie brutto w styczniu wyniosło 3 tys. 805,28 zł, co oznacza, że rok do roku wzrosło o 3,4 proc., a w ujęciu miesięcznym spadło o 9,9 proc. - podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny.

 • IERiGŻ spodziewa się wzrostu cen żywności

  Specjaliści Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej spodziewają się, że w 2014 roku ceny żywności i napojów bezalkoholowych wzrosną o 2-2,5 proc. rdr.

 • Ta branża w Polsce zanotowała szalony wzrost

  Rok do roku wzrosła produkcja przemysłowa w naszym kraju. Największą zwyżkę odnotowano m.in w produkcji mebli - o 18,3 procent.

 • 2008 - gospodarczo niezły rok

  politycznego sprawowania władzy w Polsce utrudniają ich dokończenie. Dobra sytuacja w gospodarce sprzyjała zwiększaniu zatrudnienia i spadkowi bezrobocia, wzrostowi indywidualnej konsumpcji i makroekonomicznych wskaźników ekonomicznych.