• Informacje na temat:

  wskaźnik inflacji za wrzesień

Artykuły na temat: wskaźnik inflacji za wrzesień
 • Będą podwyżki dla budżetówki. Rząd znalazł 2 mld zł

  Pod koniec czerwca poznamy założenia makroekonomiczne do budżetu na 2017 r. Wszystko wskazuje na to, że wskaźnik wzrostu płac zostanie zamrożony. Podwyżki, jeśli się pojawią, będą miały charakter(...)) rozporządzenie przewiduje na wrzesień 2016, 2017 i 2018 r. Artur Radwan 08.06.2016 - - - - - OPINIE Taka potrzeba występuje u każdej władzy Zawsze podwyżki wynikają z zabiegania o nie pewnych grup...

 • Wskaźnik inflacji bazowej, po wyłączeniu cen żywności i energii, wyniósł we wrześniu 0,2 proc. rdr wobec 0,4 proc. w sierpniu - podał w piątek NBP.

 • We wrześniu br. inflacja wyniosła 2,2 proc. w ujęciu rocznym, a w porównaniu z sierpniem tego roku ceny wzrosły o 0,4 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny w tzw. szybkim szacunku wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych. Analitycy oczekiwali wzrostu cen o 1,9 proc. w ujęciu rok do roku i o 0,1 proc. w ujęciu miesiąc do miesiąca.

 • Wyraźnie gorsze od oczekiwań odczyty indeksu ZEW oraz produkcji przemysłowej w strefie euro, w połączeniu z obniżeniem prognoz wzrostu gospodarczego przez niemiecki rząd podtrzymały obawy o kondycję europejskiej, jak i światowej gospodarki

 • GUS; Rynek spodziewał się nieco większej deflacji

  Ceny towarów i usług konsumpcyjnych we wrześniu spadły o 0,3 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny nie zmieniły się - podał Główny Urząd Statystyczny.

 • Wrzesień na rynku TFI

  Wrzesień był dość dobrym miesiącem dla posiadaczy jednostek i certyfikatów funduszy inwestycyjnych. Większość rozwiązań zapewniła dodatnią stopę zwrotu. Najwyższy wynik wypracowały fundusze akcji europejskich rynków rozwiniętych (+3,9%) - Najniższe stopy zwrotu uzyskały fundusze akcji tureckich i polskich.

 • Waluta amerykańska pozostaje stabilna w oczekiwaniu na kolejne publikacje z gospodarki USA. Podczas piątkowej sesji uwaga będzie koncentrowała się wokół inflacji CPI oraz indeksów nastroju Uniwersytetu Michigan. Konsensus rynkowy zakłada, że wskaźnik inflacji konsumenckiej przyśpieszy w sierpniu do 1,0 proc. z 0,8 proc. w skali roku, natomiast indeks bazowy CPI ustabilizuje się na poziomie 2,2%.

 • Ceny nadal spadają

  Ceny towarów i usług konsumpcyjnych we wrześniu spadły o 0,8 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny spadły o 0,3 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny. Według GUS licząc w ujęciu rocznym deflacja we wrześniu wyniosła 0,8 proc., w tym ceny towarów spadły o 1,5 proc., a usług wzrosły o 1,1 proc.

 • Dzisiejsza sesja na rynku walutowy będzie przebiegała w oczekiwaniu na kolejne dane z USA, gdzie o godzinie 14:30 zostanie opublikowana inflacja PCE, która stanowi bardzo ważny wskaźnik dla członków FED. Ostatnie sesje przynoszą umocnienie złotego, który zyskuje zarówno w stosunku do dolara jak i do euro.

 • USA: Spadki głównych indeksów

  Sesja na Wall Street przyniosła początkowo nieduże zmiany po silnych wzrostach z wtorku, ale w drugiej części dnia inwestorzy zdecydowali się na realizację zysków. Uwaga inwestorów koncentrowała się na wynikach kwartalnych amerykańskich spółek i odczycie inflacji w USA za wrzesień.