• Informacje na temat:

  wskażnik pmi

Artykuły na temat: wskażnik pmi
 • Polska gospodarka traci impet, spadek bezrobocia niepewny

  Słabsza kondycja polskiego przemysłu odbije się w kolejnych miesiącach na rynku pracy. Indeks PMI za wrzesień, choć nieco lepszy od oczekiwanego, wciąż pozostaje poniżej 50 pkt, co oznacza spowolnienie. Producenci nie mają co liczyć na wzrost sprzedaży, a więc coraz częściej nie są stanie utrzymać bieżącego zatrudnienia, a jeszcze trudniej tworzyć im nowe miejsca pracy. Sytuacji nie poprawia ani...

 • Dla rynku walutowego najważniejszym wydarzeniem dzisiejszego poranka była publikacja wstępnych indeksów PMI dla największych gospodarek strefy euro, jak i całej unii walutowej.

 • Nadchodzi koniec spadków bezrobocia. Możliwa reakcja pracodawców na słabą koniunkturę

  .... Choć bezrobocie we wrześniu spadło do 11,5 proc. (czyli była o 1,5 pkt proc. niższa niż rok wcześniej), to wskaźnik produkcji przemysłowej PMI we wrześniu wyniósł 49,5 punktu, czyli był poniżej granicy 50 punktów świadczącej o dobrej koniunkturze w sektorze. Choć było to o 0,5 punktu więcej niż w sierpniu, to po raz ostatni PMI powyżej 50 punktów był w czerwcu br. Mróz podkreśla, że rynek...

 • Wskaźnik PMI dla Polski w październiku spadł do 50,2 pkt.

  Początek ostatniego kwartału br. dla polskich producentów był słaby, a warunki gospodarcze nie uległy niemal żadnej poprawie od września - informuje Markit , który bada koniunkturę. Wskaźnik PMI dla Polski w październiku spadł do 50,2 pkt. z 52,2 pkt. we wrześniu.

 • ...obserwują wzrost – dodaje Anna Wicha.  Informacje o poprawie sytuacji na rynku potwierdzają także wrześniowe dane dotyczące wskaźnika PMI (Payment Morality Index), który obrazuje kondycję polskiego sektora przemysłowego.  Po raz trzeci z rzędu wskaźnik PMI dla Polski wzrósł, tym razem  do 53,1 pkt. z 52,6 pkt. w sierpniu.nowych zamówień, rośnie spożycie indywidualne oraz jest realna szansa na...

 • Ekonomiści o odczycie PMI: Produkcja i inwestycje powinny przyspieszać

  Lepszy od oczekiwanego sierpniowy odczyt PMI to sygnał, że w kolejnych miesiącach produkcja i inwestycje powinny przyspieszać - zauważają ekonomiści, z którymi rozmawiała PAP.

 • Eurostat: Dramatyczne dane z Hiszpanii!

  .... _ _ _ _ _ - Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym strefy euro, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł na koniec czerwca 2012 roku 45,1 pkt. wobec 45,1 pkt. na koniec maja - podano w końcowym wyliczeniu. Wstępnie szacowano, że indeks wyniesie 44,8 pkt. Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym Niemiec, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł...

 • Spadł wskaźnik PMI dla Polski

  Wskaźnik PMI dla Polski w grudniu wyniósł 47,6 pkt. wobec 49,5 pkt. w listopadzie i wobec prognozy 49,5 pkt. - podała firma Markit. "Według najnowszych danych, polski sektor przemysłowy zakończył 2018 rok ze słabym wynikiem" - napisano w komentarzu. Jak podaje firma Markit, najnowszy wynik był najniższym od kwietnia 2013 roku.

 • Wskaźnik PMI wyraźnie zwolnił w sierpniu

  Wskaźnik PMI, obrazujący kondycję polskiego sektora przemysłowego, wyraźnie zwolnił w sierpniu br. - wynika z danych zaprezentowanych we wtorek przez Markit. Spadek wskaźnika o 3,4 punkty wobec lipca br. był największym odnotowanym od stycznia 2005 roku.

 • Wskaźnik PMI dla Polski w listopadzie wzrósł do 54,2 pkt. z 53,4 pkt. w październiku i wobec prognozy 54,3 pkt. - podał w piątek Markit.