• Informacje na temat:

  wskaźnik waloryzacji gus 2012

Artykuły na temat: wskaźnik waloryzacji gus 2012
 • Podwyżek jak na lekarstwo

  ...służb wyższe świadczenia dostaną też emeryci. W przyszłym roku wracają stare zasady waloryzacji emerytur i rent. Wskaźnik wzrostu tych świadczeń to inflacja z poprzedniego roku plus 20 proc. realnego(...) rzeczywistości. Z danych GUS z trzech kwartałów ubiegłego roku (to najświeższe dane, jakie opublikował urząd) wynika, że właściwie nie ma jednostki sfery budżetowej, która zwiększałaby zatrudnienie. Przy...

 • Groszowa waloryzacja: W 2016 r. wzrost rent i emerytur oparty na inflacji

  Przywrócenie procentowej waloryzacji świadczeń emerytalnych i rentowych opartej na inflacji oraz na jednej piątej realnego wzrostu wynagrodzenia zakłada rządowy projekt ustawy budżetowej na 2016 r. W Sejmie odbyło się jego pierwsze czytanie.

 • Stopa bezrobocia na koniec 2011 roku niższa niż 11 proc. - Fedak

  ..., co będzie negatywnie oddziaływać na stopę bezrobocia. - Nie obawiam się, że wynagrodzenia nadmiernie wzrosną. Myślę, że nie będzie takiego wzrostu - powiedziała. W środę GUS podał, że inflacja CPI wyniosła w marcu 4,3 proc. rdr. i 0,9 proc. mdm. - - - - - - Resort pracy proponuje, aby podnieść od 1 stycznia 2012 roku płacę minimalną do 1500 zł - poinformowała minister pracy Jolanta Fedak...

 • Koszty uwzględniane przy sprzedaży prywatnej nieruchomości

  Osoby fizyczne zbywające odpłatnie prywatne nieruchomości lub prawa majątkowe zobowiązane są do zapłacenia podatku od dochodu z takiej transakcji. Obliczenie tego podatku wymaga z kolei ustalenia nie tylko przychodu z odpłatnego zbycia, ale również kosztów jego uzyskania.

 • Polska placa jest chora?

  ...przedsiębiorstw od października 2008 roku do końca zeszłego roku straty w zatrudnieniu GUS oszacował na niemal 2 proc. Był to jeden z czynników, który spowodował, że w styczniu 2010 roku stopa bezrobocia w Polsce(...) danych GUS wynik netto przedsiębiorstw niefinansowych wyniósł ok. 78,9 mld zł i był wyższy o 15,8 mld zł w porównaniu z osiągniętym w 2008 r. Polski wzrost gospodarczy w 2009 jest tym bardziej wyjątkowy...

 • Ze względu na uwarunkowania klimatyczne, Polacy nie mogą uniknąć relatywnie wysokich kosztów ogrzewania mieszkań. Poziom temperatur wymusza średnio o 40 proc. dłuższe oraz intensywniejsze ogrzewanie budynków, niż w przypadku Niemiec, Holandii i Wielkiej Brytanii. Zatem trudno się dziwić, że wydatki związane z ogrzewaniem są kłopotem dla wielu polskich gospodarstw domowych.

 • Średnia emerytura i renta wzrośnie o ponad 71 zł

  Od marca 10 mln polskich emerytów i rencistów dostanie, w ramach corocznej waloryzacji, średnio 71 zł podwyżki - informuje "Gazeta Wyborcza".

 • Boni: 50 proc. będzie w gotówce

  Minister Boni zapowiada nowa ulgę dla oszczędzających na emeryturę. Kapitał na subkoncie w ZUS ma być dziedziczony, ale częściowo w gotówce.

 • Rząd znowu kładzie rękę na naszych pieniądzach!

  W tym roku rząd chce przekazać prawie 3 mld zł z Funduszu Rezerwy Demograficznej na bieżącą wypłatę emerytur. Takie działanie jest wynikiem krótkowzrocznej polityki rządu względem funduszu emerytalnego, nie zaś złej sytuacji demograficznej, i tylko odkłada w czasie problem niewypłacalności Funduszu.

 • Stopa bezrobocia na koniec 2011 roku niższa niż 11 proc. - Fedak

  Stopa bezrobocia na koniec 2011 roku powinna być niższa niż 11 proc. - poinformowała minister pracy Jolanta Fedak. Jej zdaniem, nie ma obaw, aby wysoki odczyt inflacji za marzec spowodował nadmierny wzrost wynagrodzeń.