• Informacje na temat:

  wskaźniki pkb

Artykuły na temat: wskaźniki pkb
 • Prognozy wynagrodzeń na 2019 rok

  Chociaż według większości prognoz gospodarczych tempo wzrostu PKB w Polsce w 2019 roku ma spowolnić, to przewidywany wzrost płac będzie jednym z najwyższych w całej Unii Europejskiej. Wysoki wzrost wynagrodzeń w dużej mierze wynikać będzie z niskiego bezrobocia i ograniczonej dostępności pracowników.

 • Rząd przyjął wskaźniki makroekonomiczne na 2019 r.

  Rząd przyjął wskaźniki makroekonomiczne, które posłużą do skonstruowania przyszłorocznego budżetu - przygotowane przez Ministerstwo Finansów. Polska gospodarka ma urosnąć w przyszłym roku o 3,8 procent.

 • ​Lewiatan: W 2016 r. płaca minimalna powinna wzrosnąć do 1800 zł brutto

  Związków Zawodowych.  Jak wskazali związkowcy, jest to ich odpowiedź "na przedstawione przez rząd, prognozowane wskaźniki makroekonomiczne będące podstawą do przygotowania budżetu państwa na 2016(...) r. w tempie 3,8 proc., deficyt sektora finansów publicznych ma spaść z 2,7 proc. PKB w tym roku, do 2,3 proc. PKB. W dokumencie wskazano, że bezrobocie ma wynieść 7,6 proc., a średnioroczna inflacja 1,7

 • Wskaźnik PMI, obrazujący kondycję polskiego sektora przemysłowego, spadł w czerwcu do 51,8 pkt wobec 52,1 pkt w maju br. - wynika z danych firmy Markit. Zdaniem jej analityków, wzrost w polskim sektorze przemysłowym utrzymuje umiarkowane tempo.

 • ​OPZZ chce podwyżki wynagrodzeń w budżetówce, rozważa akcję protestacyjną

  .... wynagrodzeń, mamy dość kłamstw i obiecanek. Budżet przygotowywany na przyszły rok nie zapowiada wynagrodzeń oczekiwanych przez ruch zawodowy. Kolejny rok zamrożone są wskaźniki wynagrodzeń w sferze budżetowej(...) pytam się z kim, na jakim forum, w oparciu o jakie przesłanki, wyniki, wskaźniki pani minister to wyliczyła" - mówił. Zdaniem Urszuli Michalskiej, przewodniczącej Federacji ZZ Pracowników Ochrony...

 • O 9:00 wypowie się dziś Mario Draghi, czyli prezes EBC. Wystąpi podczas ceremonii otwarcia konferencji ekonomistów w niemieckim Londau. Można podejrzewać, że wystąpienie to będzie miało czysto kurtuazyjny charakter, ale oczywiście nie zaszkodzi o nim pamiętać. Tym niemniej rynek czeka raczej na piątkowe wystąpienie Draghiego w Jackson Hole. Będzie to zresztą późny piątkowy wieczór, godzina 21:00 naszego czasu.

 • Pracownicy ze Wschodu potrzebni od zaraz

  ...6,9 proc. Wprawdzie była o 0,3 pkt proc. wyższa niż w grudniu, ale i tak są to rekordowe niskie wskaźniki. Na deficyt pracowników skarżą się firmy z niemal każdej branży. Dlatego coraz chętniej(...) europejskich rynków. Według statystyk GUS bezpośredni udział sektora usług transportu i logistyki w polskim PKB zwiększył się o ponad jedną piątą od momentu wstąpienia Polski do UE (wzrósł z 5,4 proc...

 • Demografia i niski poziom innowacyjności wyzwaniami dla polskiej gospodarki

  Czynniki demograficzne, takie jak spadająca liczba ludności, starzenie się społeczeństwa, czy niewielki udział kobiet w rynku pracy, a także niski poziom innowacyjności i niedostateczny stan infrastruktury, to największe wyzwania dla polskiej gospodarki według globalnych organizacji ekonomicznych.

 • Kotłowski, NBP: Do Polski w kolejnych latach będzie przybywać 200-300 tys. Ukraińców rocznie

  ...- ocenia Grzegorz Szenejko z Optimum GO. Według GUS, stopa bezrobocia w styczniu wyniosła 6,9 proc. Wprawdzie była o 0,3 pkt proc. wyższa niż w grudniu, ale i tak są to rekordowe niskie wskaźniki. Na(...) i logistyki w polskim PKB zwiększył się o ponad jedną piątą od momentu wstąpienia Polski do UE (wzrósł z 5,4 proc. w 2004 roku do poziomu 6,5 proc. w 2015 roku). Branża boryka się jednak z problemami...

 • W maju tempo wzrostu w polskim przemyśle przyspieszyło

  Wskaźnik PMI dla Polski w maju wzrósł do 52,1 pkt. z 51,0 pkt. w kwietniu - podała firma Markit. Konsensus PAP zakładał wzrost wskaźnika PMI w maju do 51,5 pkt.