• Informacje na temat:

  wto

Artykuły na temat: wto
 • ..., wtorki, piątki: 9.00–15.00. bezpłatna infolinia obywatelska: 800 676 676 czynna: pon. w godz. 10.00-18.00, wto- rek-piątek od 8.00 do 16.00. Federacja konsumentów Udziela porad...

 • WTO ostrzega przed wojną handlową z USA

  Szef Światowej Organizacji Handlu (WTO) ostrzegł wczoraj przed ryzykiem wojny handlowej w związku z planami USA wprowadzenia ceł na stal i aluminium.

 • Wielka Brytania skazana na WTO?

  29 marca 2017 r. oficjalnie rozpoczęły się negocjacje dotyczące warunków wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Podjęliśmy próbę oszacowania wpływu brexitu na polski eksport do Wielkiej Brytanii. Analitycy Credit Agricole Bank Polska zadają sobie teraz pytanie, czy brexit wymusi reorientację polskiego eksportu?

 • UE przekazała do WTO listę ze środkami odwetowymi wobec USA

  Unia Europejska przekazała do Światowej Organizacji Handlu (WTO) listę produktów amerykańskich, które ma zamiar objąć dodatkowymi cłami, jeśli Stany Zjednoczone faktycznie zastosują podwyższone cła na stal i aluminium z Europy.

 • Światowa Organizacja ds. Handlu (WTO) opowiedziała się po stronie UE w sporze z Rosją ws. zakazu importu żywca i mięsa wieprzowego z UE - poinformowała FAMMU/FAPA, fundacja monitorująca rynki zagraniczne.

 • Unia wygrywa przed WTO spór z Rosją w kwestii rynku energii

  UE wygrała z Rosją przed WTO w większości kwestii spornych dotyczących trzeciego pakietu energetycznego oraz rynku energii, m.in. gazu. Orzeczenie Światowej Organizacji Handlu opublikowane zostało w piątek.

 • W związku z zapowiedzią kolejnych ceł Chiny złożyły do WTO skargę na amerykańskiego prezydenta

  Chiny złożyły do Światowej Organizacji Handlu (WTO) skargę na amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa, który zagroził wprowadzeniem kolejnych ceł na towary z Państwa Środka - podała w poniedziałek agencja AP.

 • Chiny poinformowały w poniedziałek, że złożyły w Światowej Organizacji Handlu (WTO) skargę z tytułu uznawania ich przez USA i Unię Europejską za państwo bez gospodarki rynkowej, co umożliwia traktowanie cen eksportowanych chińskich towarów jako dumpingowych.

 • UE ryzykuje powrót do "prawa dżungli"

  Chiny oskarżyły w tym tygodniu Unię Europejską na forum Światowej Organizacji Handlu (WTO), że ryzykuje powrót do "prawa dżungli". Reuters wskazuje, że ChRL próbuje zmusić Stany Zjednoczone i Unię Europejską do traktowania Chin jak każdej innej "gospodarki rynkowej". Strona chińska odpiera zarzuty nieuczciwego subsydiowania eksportu na wielką skalę.

 • Ważny status gospodarki rynkowej Chin

  "Chiny nie są gospodarką rynkową" wedle unijnych kryteriów - uważają posłowie ze wszystkich klubów politycznych. Wtorkowa debata z Radą i Komisją była głównie poświęcona poszukiwaniu zabezpieczeń przed nieuczciwą konkurencją ze strony Chin po 11 grudnia 2016.