• Informacje na temat:

  wulkan islandii

Artykuły na temat: wulkan islandii
 • ...terrorystyczny, wybuch wulkanu lub strajk. Wybierając tanie loty, pamiętaj: ● Przy zakupie biletów przez Internet nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy. ● Należy dokładnie badać oferty(...). Dokumenty ● W granicach obszaru Unii Europejskiej do swobodnego poruszania się wystarczy dowód osobisty. ● Paszport nie będzie Ci również potrzebny, gdy jedziesz do Islandii...

 • Saxo Bank: Szokujące prognozy na 2015 rok

  U progu 2015 r. mamy niemal idealne warunki dla rozwoju rynku i inwestycji kapitałowych. Inflacja spadła do poziomu najniższego od lat 80. ubiegłego wieku, podobnie jak wysokość odsetek, a branża energetyczna jest stosunkowo stabilna.

 • ...nadzwyczajnymi okolicznościami, których nie można było uniknąć mimo podjęcia wszelkich racjonalnych środków (tzw. siła wyższa, np. strajk czy wybuch wulkanu). Taką „siłą wyższą” nie są problemy(...). Przepisy na podstawie których możesz domagać się odszkodowania za duże opóźnienie czy odwołanie lotu, mają zastosowanie jeżeli startujemy z lotniska w kraju należącym do UE, lotniska w Norwegii, Islandii...

 • To była trudna podróż? Możesz dochodzić swoich praw

  Wakacje rozpoczęły się na dobre - rzesze Polaków będą wypoczywać w kraju i za granicą. Wielu z nas podczas wakacyjnych wojaży wybierze podróż samolotem.

 • Nie wróciłeś z zagranicy? Poproś o dłuższy urlop

  Pracownik, który z powodu chmury pyłu wulkanicznego nie może wrócić z zagranicznej wycieczki, ma prawo wystąpić do pracodawcy o przedłużenie urlopu wypoczynkowego lub o urlop bezpłatny.

 • Prawie 9 lat pracy na własne "M" w Polsce

  Prawie 5 lat w Brukseli i bez mała 44 lata w Monako - średnio tyle trzeba pracować i przy tym odkładać wszystkie zarobione pieniądze, aby zarobić tam na własne 50-metrowe "M" - wynika z szacunków HRE Investments opartych o dane portalu numbeo. Polska z wynikiem niższym niż 9 lat wypada na tle europejskim przyzwoicie. Średnia europejska jest o ponad 5 miesięcy dłuższa.

 • - Linie lotnicze nadal odczuwają problemy finansowe z powodu wybuchu wulkanu Eyjafjoell na Islandii, choć od erupcji mija dokładnie rok - powiedział ekspert rynku lotniczego Kurt Hofmann. Światowe linie straciły ok. 1,7 mld USD, Grupa LOT - ok. 68 mln zł.

 • W wakacje czeka nas kolejny koszmar?

  Chmura pyłów po erupcji islandzkiego wulkanu Grimsvotn nie powinna w najbliższych dniach spowodować nawet częściowego zamknięcia europejskiej przestrzeni powietrznej - poinformowała w poniedziałek europejska agencja nadzorująca ruch lotniczy Eurocontrol.

 • Firmy tracą 200 mln dolarów dziennie!

  Linie lotnicze tracą dziennie łącznie 200 mln USD - taki komunikat wydała branżowa organizacja International Air Transport Association (IATA). Tracą skutkiem zawieszenia lotów po erupcji wulkanu na Islandii.

 • Samochód na wodór!

  Islandia realizuje ambitny program, którego celem jest pierwsza w świecie całkowita rezygnacja z paliw kopalnych.