• Informacje na temat:

  wybory

Artykuły na temat: wybory
 • Wybory do PE: Zasady zgłaszania do pracy w komisji wyborczej

  ...liczba zgłoszonych kandydatów jest mniejsza niż ustawowy skład liczbowy obwodowej komisji wyborczej. Wybory do PE odbędą się w Polsce 26 maja. Aleksandra Rebelińska...

 • Ochrona altan działkowych przed rozbiórką to cel uchwalonej w piątek przez Sejm nowelizacji Prawa budowlanego. Obywatelską inicjatywę poparło 436 posłów. Nikt nie był przeciw. Od głosu wstrzymało się trzech parlamentarzystów.

 • Opóźniona decyzja ws. płacy minimalnej w Niemczech. Powodem wybory w Polsce

  Z powodu II tury wyborów prezydenckich w Polsce, Bruksela opóźnia decyzję w sprawie niemieckiej płacy minimalnej. Komisja Europejska nie ogłosi dzisiaj decyzji w sprawie płacy minimalnej, która dyskryminuje polskich transportowców, mimo że już tydzień temu zapowiadano szybką decyzję w tej sprawie.

 • Po wyborach ekonomiści ostrzegają przed obietnicami

  Kolejne wybory mogą skłonić polityków do zwiększenia wydatków. Ekonomiści przestrzegają, że chęć sprawienia prezentów elektoratowi może negatywnie odbić się na przyszłorocznym budżecie.

 • ...25 października 2015 r. odbędą się wybory do Sejmu i Senatu. Aby je przeprowadzić, każdy wójt (burmistrz, prezydent miasta) musi powołać obwodową komisję...

 • Pięć lat temu wybory prezydenckie kosztowały 107 mln złotych. Tegoroczne głosowanie będzie o prawie 60 mln droższe. Na co są wydawane pieniądze i ile zarabiają członkowie obwodowych komisji wyborczych?

 • Wygrana Władimira Putina zmieni nasz rynek pracy?

  Pracownicy z Ukrainy są obecnie zatrudnieni w co dziesiątej polskiej firmie (11 proc.), ale niebawem może być ich znacznie więcej. Do końca roku w naszym kraju może być nawet 2,5 mln Ukraińców. Powód tak dużej emigracji to wygrane wybory prezydenckie przez Władimira Putina i obawy o dalsze represje.

 • Wybory w USA: Dolar będzie zwycięzcą?

  Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych mają duży wpływ na wyceny światowych aktywów. Ewentualna wygrana Donalda Trumpa spowodowałaby silny, negatywny impuls na rynkach akcji i byłaby niekorzystna dla światowego handlu. Zdaniem Kamila Maliszewskiego z Domu Maklerskiego mBanku zarówno zwycięstwo kandydata republikanów, jak i Hillary Clinton powinno umocnić dolara.

 • Znamy termin wyborów samorządowych - sprawdź, ile możesz zarobić w komisji wyborczej

  Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada - wynika z rozporządzenia podpisanego przez premiera Donalda Tuska. W razie konieczności przeprowadzenie drugiej tury, jej termin ustalono na 30 listopada. Znana jest już także wysokość diet dla członków komisji wyborczych. Wszyscy dostaną ponad stuprocentowe podwyżki, a dieta maksymalnie wyniesie 650 zł.

 • Wybory w Stanach Zjednoczonych 2016: Nie chodzi o ekonomię

  Amerykańskie wybory prezydenckie odbędą się 8 listopada. Obecnie, zarówno na szczeblu krajowym, jak i stanowym demokraci mają niewielką przewagę.W USA i PKB, i rzeczywiste wynagrodzenia rosną, a stopa bezrobocia jest najniższa w historii. Skoro więc stan gospodarki nie jest głównym tematem kampanii wyborczej, na co powinni zwracać uwagę inwestorzy.