• Informacje na temat:

  wybory samorządowe 2010

Artykuły na temat: wybory samorządowe 2010
 • Znamy termin wyborów samorządowych - sprawdź, ile możesz zarobić w komisji wyborczej

  Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada - wynika z rozporządzenia podpisanego przez premiera Donalda Tuska. W razie konieczności przeprowadzenie drugiej tury, jej termin ustalono na 30 listopada. Znana jest już także wysokość diet dla członków komisji wyborczych. Wszyscy dostaną ponad stuprocentowe podwyżki, a dieta maksymalnie wyniesie 650 zł.

 • Witold Modzelewski: Jak uszczelniano VAT w Polsce?

  Pod koniec swoich rządów liberałowie przypomnieli sobie o gigantycznych stratach, do których doprowadzili demolując system podatkowy, w tym zwłaszcza podatek od towarów i usług. Musieli przyznać, że stosowane przez nich pseudometody uszczelnianiu tego podatku są nic nie warte (zwłaszcza krajowe odwrotne obciążenie i solidarna odpowiedzialność za zaległości podatkowe kontrahenta - załącznik nr 13 do ustawy o VAT), a luka w tym podatku w 2015 r. wzrosła aż do 50 mld zł.

 • Gospodarczy boom już za nami?

  Spowolnienie w strefie euro może być chwilową zadyszką. Ale jeśli gospodarki naszych głównych partnerów już hamują, ochłodzenie koniunktury nas nie ominie.

 • Schetyna: Program 500 plus zostanie w polityce rodzinnej. Nikt go nie zlikwiduje

  Grzegorz Schetyna o koalicji PO z Nowoczesną i wspólnych kandydatach na Mazowszu, premierze, który powinien stanąć przed komisją do spraw VAT, oraz o przyszłości pomnika smoleńskiego.

 • Polskie miasta zwiększają zadłużenie

  Listopad jest ważnym miesiącem dla wielu miast, nie tylko ze względu na nadchodzące wybory samorządowe - czytamy w "Pulsie Biznesu".

 • Ile wyjmiemy z portfela w 2010 roku?

  Podatek od nieruchomości od przyszłego roku poszybuje w stolicy maksymalnie w górę, a ten od ciężarówek i tirów wzrośnie tylko o wskaźnik inflacji. Za psa nadal nie trzeba płacić - pociesza "Życie Warszawy".

 • Serwisy informacyjne TVP, TVN i Polsatu są do siebie bardzo podobne - wynika z opublikowanego raportu Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Instytutu Monitorowania Mediów, opracowanego na podstawie analizy programów w listopadzie 2010 r.

 • "Gdańszczanin na swoim" - nowy projekt mieszkaniowy

  116 mieszkań komunalnych powstanie w Gdańsku dzięki nowemu projektowi "Gdańszczanin na swoim". Adresowany jest on do osób, które nie mają zdolności kredytowej i których nie stać na lokal w TBS, a jednocześnie zarabiają zbyt dużo, by przyznać im mieszkanie socjalne.

 • Ostatni dzień pierwszego kwartału zaczyna się w dobrych nastrojach. Trudno spodziewać się, aby zarządzający chcieli popsuć sobie humory - oraz wyniki - na koniec okresu rozliczeniowego. Ale uwaga, za rogiem może być korekta.